WOŚP 2020: Powstaje scena na pl. Bankowym i miasteczko przy Teatrze Wielkim [AUDIO]

2020-01-08 17:09
Trwa budowa sceny WOŚP na placu Bankowym
Autor: Super Express, fot. Marek Kudelski 28. finał WOŚP już wkrótce

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. To właśnie Warszawa będzie centrum wszystkich wydarzeń. Przy Teatrze Wielkim powstaje właśnie "miasteczko" WOŚP, z którego będzie prowadzona główna transmisja z imprezy, a na placu Bankowym widać już scenę. To właśnie tam odbędą się główne atrakcje dla mieszkańców stolicy.

W niedzielę od rana około 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek. Oprócz tego można wziąć udział a wielu aukcjach. O najciekawszych pisaliśmy już >>TUTAJ<<. Chodzi przede wszystkim o to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy. Oprócz tego będzie można się też rozerwać.

Już o 15.30 na scenie znajdującej się na placu Bankowym rozpoczną się koncerty. Publiczność rozgrzeje Majka Jeżowska, która oczarowała publiczność podczas ubiegłorocznego Woodstocku.

Na godzinę 20 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba. W tym roku, podobnie jak w 2019, nie będzie głośnego pokazu fajerwerków.

- Będzie to wydarzenie świetlno-muzyczno-pirotechniczne. Przygotowaliśmy scenariusz ze specjalnie skomponowaną muzyką - tłumaczy rzecznik WOŚP, Krzysztof Dobies.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia sal operacyjnych.

- Jeżeli uda zebrać się tyle, ile zebraliśmy przed rokiem - prawie 176 mln złotych - to na pewno kupimy bardzo dużo sprzętu. Ale my nie gramy o to, żeby zebrać więcej niż przed rokiem. My gramy o to, żeby zebrać jak najwięcej - dodaje Dobies.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na godzinę 20 zaplanowano światełko do nieba:

WOŚP 2020 - kto zagra?

15:30 - Majka Jeżowska Band
16:00 - Cyrk Deriglasoff
16:35 - Pablopavo & Ludziki
17:10 - Sidney Polak
17:45 - Jazz Band Młynarski-Masecki
18:20 - Daria Zawiałow
18:55 - Renata Przemyk
19:30 - Agnieszka Chylińska
20:00 - Światełko do nieba
20:10 - Łydka Grubasa
20:40 - Kwiat Jabłoni
21:10 - Ralph Kamiński
21:40 - Tulia

Aukcje WOŚP

Pamiętajcie, że oprócz wrzucania pieniędzy do puszek można też wesprzeć WOŚP przez aukcje. Więcej na ten temat znajdziecie w poniższej galerii, a my przypominamy, że wylicytować można także wizytę u nas! Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony do warszawskiej centrali Radia, gdzie przez godzinę, wspólnie z ekipą „Obudź się na Jankesa”, będzie współprowadzić program radiowy na żywo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE