WOŚP 2020 FINAŁ Warszawa - policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku! Co trzeba wiedzieć?

2020-01-08 12:01
WOŚP 2020
Autor: https://www.youtube.com/watch?v=wLZgNN3tAs0

Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. - czytamy na stronie policji. Mundurowi już po raz ósmy zaangażują się w pomoc przy zadbaniu o bezpieczeństwo wszystkich, którzy będą chcieli bawić się i wspierać 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28! Wielki finał odbędzie się również w Warszawie. By wszyscy mogli bawić się bezpiecznie, a zbiórka trwała bez zakłóceń, nad wszystkim czuwać będzie policja.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Policja ostrzega również wolontariuszy, którzy mogą paść ofiarą napaści. W przeszłości wielokrotnie zdarzała się kradzież puszek.

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
  • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na stronie policji znalazł się również specjalny poradnik, jak nie dać się oszukać osobom, które mogą próbować sfałszować identyfikatory WOŚP. Po czym rozpoznamy wolontariusza?

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE