Wirtualna scena Janka Młynarskiego. Artysta opowie o powojennej Warszawie

2020-03-26 18:15 STAN
Muzeum Warszawskiej Pragi
Autor: Facebook/Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum Warszawy we współpracy z Jankiem Młynarskim przygotowało cykl krótkich koncertów on-line połączonych z opowieściami o powojennej Warszawie. Artysta nakreśli historię ludzi, miejsc i wydarzeń, które miały wpływ na życie kulturalne miasta, a także przypomni przeboje dawnej Warszawy. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Zgodnie z decyzją rządu Muzeum Warszawskiej Pragi - tak jak inne muzea w Polsce - zostało zamknięte. W związku z tym placówka postanowiła przenieść część swoich działań do internetu. Wspólnie z Jankiem Młynarskim muzeum opowie o odbudowie stolicy. Artysta, który od lat pod szyldem Warszawskiego Combo Tanecznego przypomina klasykę stołecznej muzyki, poprowadzi „Wirtualną scenę Janka Młynarskiego”. Przypominając przeboje dawnej Warszawy nakreśli historię ludzi, miejsc i wydarzeń, które miały wpływ na życie kulturalne miasta.


- W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Aby upamiętnić trud włożony w ratowanie zniszczonej stolicy m.st. Warszawa i instytucje partnerskie przygotowały program wydarzeń pod wspólnym szyldem „BudujeMy!”. W miejsce odwołanych koncertów Muzeum Warszawy zaprasza przed ekrany na internetowe, słowno-muzyczne spotkania z Jankiem Młynarskim - zachęca muzeum.

„Wirtualna scena Janka Młynarskiego”

„Wirtualna scena Janka Młynarskiego” to seria mini-koncertów połączonych z opowieściami o muzyce dawnej Warszawy, które w każdą niedzielę o 18.00 będą relacjonowane na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy. W pierwszym występie live Janek Młynarski przypomni postać warszawskiego barda Stanisława Grzesiuka, który na początku lat 60. zajął się popularyzacją przedwojennego folkloru stolicy. Towarzyszyć mu będzie odrestaurowana bandżola, która kiedyś należała do Stanisława Grzesiuka. W kolejnych odsłonach cyklu usłyszymy między innymi historię Mieczysława Fogga i utwory, które w czasie okupacji wykonywał w kawiarniach, pierwsze powojenne szlagiery i uliczne ballady.

- Na pierwszy live z Jankiem Młynarskim zapraszamy już w najbliższą niedzielę 29 marca o godzinie 18.00. Nagranie będzie dostępne na profilu Muzeum Warszawy na Facebooku: www.facebook.com/muzeum.warszawy - informuje placówka.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.