Wiemy, kiedy zabłysną świąteczne iluminacje w Warszawie

2022-12-01 11:08
Świąteczna iluminacja w Warszawie
Autor: internet / facebook.com/wiceprezydentrenatakaznowska

Już wkrótce będzie można podziwiać świąteczne iluminacje w Warszawie. Ich montaż i testy trwały już od kilku tygodni, a już za kilka dni oficjalnie rozbłysną świąteczne dekoracje na Trakcie Królewskim i choinka na placu Zamkowym. Sprawdźcie, kiedy miasto zabłyśnie tysiącami świątecznych światełek.

Warszawa zabłyśnie tysiącami świątecznych światełek

Już wkrótce spacerowicze będą mogli podziwiać Warszawę w świątecznej odsłonie. Co roku świąteczne iluminacje na warszawskim deptaku i rynku przyciągają tłumy. Pomimo obaw, że w tym roku w Warszawie może zabraknąć bożonarodzeniowych iluminacji ze względu na koszty energii to miasto zdecydowało się na energooszczędną iluminację, która będzie wyłączana na noc.Już w listopadzie pracownicy wynajętej przez ZDM firmy Multi Decor rozpoczęli montaż pierwszych ozdób świątecznych na Krakowskim Przedmieściu, a w połowie listopada na placu Zamkowym stanęła warszawska choinka.

Kiedy zostaną włączone świąteczne iluminacje w Warszawie?

Wszystkie planowane dekoracje świąteczne są już na miejscu, a święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Stołeczny ratusz zapowiedział już termin, w którym będziemy mogli podziwiać Warszawę w świątecznej odsłonie. Włączenie świątecznej iluminacji w Warszawie odbędzie się w sobotę, 3 grudnia. Ponieważ słońce zachodzi obecnie około godziny 16 to właśnie wtedy zabłysną świąteczne dekoracje na rynku starego Miasta i na Krakowskim Przedmieściu.

Zapalenie światełek na warszawskiej choince planowane jest później i włączy ją osobiście prezydent miasta. Na chwilę obecną nie podana została jeszcze konkretna godzina.

Wraz z początkiem grudnia w Warszawie ruszyły świąteczne jarmarki i lodowiska. Informacje o świątecznych atrakcjach w Warszawie znajdziecie w naszych artykułach. Zachęcamy również do przypomnienia sobie, jak wyglądała świąteczna iluminacja w roku 2021, zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE