Wielkie sprzątanie nad Wisłą! Tłumy chętnych porządkują plaże

2020-09-19 17:15 alg
Clean up Day
Autor: alg 19.09 Poniatówka

Wolontariusze sprzątają śmieci na 7 stołecznych plażach. Dzielnica Wisła przyłącza się w ten sposób do ogólnoświatowej akcji "World Clean up Day!"której celem jest przeciwdziałanie globalnej epidemii odpadów, podniesienie globalnej świadomości i wprowadzenia trwałych zmian, aby raz na zawsze zakończyć kryzys związany z odpadami stałymi.

Początkowo akcja zaplanowana przez Dzielnicę Wisła miała objąć 5 plaż: Romantyczna, Saska, Poniatówka, ZOO/Rusałka iBiałołęka (przy Parku Picassa), jednak duże zainteresowanie mieszkańców sprawiło, że organizatorzy postanowili rozszerzyć ją o plaże na Żoliborzu i Młocinach.

"Na naszych plażach jest coraz lepiej, udało nam się sprawić że z roku na rok jest coraz mniej potłuczonego szkła. Nie oznacza to jednak, że nie mamy nad czym pracować. Dziś wspólnie z mieszkańcami posprzątamy śmieci, które będziemy segregować na 3 frakcje" - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw Wisły.

Pod Bydgoszczą znów pachniało powidłami. Święto Śliwki 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Chętni, którzy pojawili się na stołecznych plażach zostali wyposażeni w worki ułatwiające segregowanie śmieci i rękawiczki. Dodatkowo organizatorzy za każdy zebrany worek przyznają uczestnikom gadżety związane z Dzielnicą Wisła.

A to nie koniec zaplanowanych wydarzeń: w planach między innymi ekologiczne warsztaty.