kolumb

i

Autor: Domena publiczna

Quiz

Wielkie odkrycia geograficzne w ekspresowym quizie. Musisz znać ich historię

2023-11-14 14:28

Wielkie odkrycia geograficzne na zawsze odmieniły historię nie tylko Europy, ale i całego świata. Do dziś dzieci w każdej polskiej szkole uczone są ich przebiegu, najważniejszych dat oraz nazwisk wybitnych podróżników. W naszym quizie możesz sprawdzić, ile ty naprawdę o nich wiesz.

Wielkie odkrycia geograficzne - szybki quiz

Krzysztof Kolumb, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan - te nazwiska zna każdy, nawet jeśli nie interesuje się historią ani geografią. Nie można się temu dziwić, gdyż przełomowe wyprawy bez wątpienia wpłynęły na historię świata - dla Europejczyków były źródłem ogromnych zysków, a dla mieszkańców odnalezionych ziem często oznaczały niemałe krzywdy.

Ze względu na ogromną wagę kluczowych odkryć, uczniowie już od najmłodszych lat zapoznawani są z dziejami najsłynniejszych podróżników. Jeśli jesteście ekspertami w tej kwestii, bez wątpienia poradzicie sobie z bezbłędnym rozwiązaniem naszego quizu. Nawet jeśli nie uda wam się zebrać kompletu punktów, będzie to doskonała okazja, aby odświeżyć swoją wiedzę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Wielkie odkrycia geograficzne. Co o nich wiesz? Quiz

Pytanie 1 z 10
W którym roku odkryto Amerykę?

Nowe Centrum Edukacji Ekologicznej w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Jak zdać praktyczny egzamin na patent strzelecki? Michał Kwiatkowski zdradza kulisy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE