Wielkanoc 2020: Ile osób może usiąść razem przy stole? Czy mogę jechać do rodziny na święta?

2020-04-10 15:03 STAN
Ile osób może usiąść razem przy stole?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Wielkanoc 2020 będzie inna niż poprzednie. W związku z pandemią koronawirusa wiele osób spędzi święta w mniejszym gronie. Mieszkańcy stolicy nie pojadą do swoich bliskich. Nie wykluczone, że odwiedzą rodziny, które mieszkają na terenie Warszawy. Ile osób może usiąść przy stole, by nie złamać przepisów? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce wprowadzono wiele restrykcji, które mają ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Oprócz zamknięcia szkół, restauracji czy salonów kosmetycznych wprowadzono także ograniczenie przemieszczania się. Z domu można wychodzić wyłącznie, gdy mamy ku temu uzasadniony powód, np. musimy iść do pracy, wykupić leki czy wyprowadzić psa na spacer. Te zakazy obowiązują do 11 kwietnia, ale minister zdrowia zapowiedział już, że w najbliższym czasie termin restrykcji zostanie wydłużony. Podkreślił też, że ograniczenie przemieszczania się nie zostanie zniesione na czas świąt wielkanocnych. Żeby wirus nie mógł się rozprzestrzeniać powinniśmy pozostać w domach.

Ile osób może usiąść razem przy stole?

Obowiązuje też zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej dwóch osób. Nie oznacza to jednak, że przy świątecznym stole mogą usiąść tylko dwie osoby. Ograniczenia nie dotyczą spotkań z najbliższymi. Nie musimy się martwić, że dostaniemy mandat za zorganizowanie świątecznego śniadania w większym gronie. Warto jednak pamiętać, że duże skupiska ludzi zwiększają prawdopodobieństwo zarażenia się koronawirusem. Dlatego najlepiej zostańmy we własnych mieszkaniach, we własnym gronie.

Jak zrobić koszyczek wielkanocny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.