Wielka plantacja konopi w centrum Ursynowa - jej rozmiary szokują! [GALERIA]

2022-02-02 11:45

W jednym z domów na warszawskim Ursynowie funkcjonowała ogromna plantacja konopi indyjskich. Policja aresztowała mężczyzn zajmujących się uprawą nielegalnych roślin oraz zarekwirowała krzewy i sprzęt. Do sieci trafiły zdjęcia, które dają wyobrażenie o skali produkcji. Zamieściliśmy je w naszej galerii.

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego ujawnili i zabezpieczyli uprawę konopi indyjskich wraz ze sprzętem przeznaczonym do jej uprawy. Plantację zorganizowano w jednym z domów przy ul. Bażanciej na Ursynowie. Za uprawę odpowiedzialnych było trzech mężczyzn. Funkcjonariusze nakryli ich, gdy akurat opuszczali teren posesji. Dwóch z mężczyzn zamierzało odjechać jednym autem, a trzeci podejrzany siedział już za kierownicą innego pojazdu. Gdy wyjeżdżali za bramę, drogę zajechali im policjanci. Wszystkich trzech zatrzymano i w ich towarzystwie przystąpiono do przeszukiwania budynku, w którym czuć było charakterystyczny zapach konopi indyjskich. Rozmiary uprawy były zaskakujące!

Gigantyczna plantacja konopi w centrum Ursynowa. Zioło rosło niemal wszędzie

Gigantyczna plantacja w jednym z pomieszczeń

Jedno z dużych pomieszczeń zostało w całości przerobione na plantację. Zamontowano tam specjalne namioty, lampy, wiatraki, system nawadniania i wentylacji, rusztowania ogrodnicze oraz sznurki, na których suszyły się ścięte rośliny. W piwnicy znaleziono zaś agregat prądotwórczy częściowo zasilający oświetlenie. W całym domu stały zaś kosze i pojemniki z marihuaną oraz tabliczki haszyszu. Kryminalni znaleźli marihuanę także przy każdym z zatrzymanych mężczyzn oraz w trakcie przeszukania ich mieszkań. Tam też zabezpieczona została gotówka oraz telefony komórkowe. Łącznie w trakcie akcji skonfiskowano 516 krzewów, około 19 kg suszu marihuany oraz blisko 800 g. haszyszu. Do policyjnego depozytu trafiła gotówka w kwocie 4310 zł i 675 euro.

Mężczyźni zostali osadzeni w areszcie na 3 miesiące i usłyszeli zarzuty. Każdemu grozi nawet 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE