Więcej pasażerów w komunikacji miejskiej! "Coraz więcej osób bez maseczek"

2020-05-18 17:33
Więcej osób w transporcie publicznym
Autor: fot. super express Więcej osób w transporcie publicznym

Rząd łagodzi zakazy w transporcie publicznym. W tramwajach i autobusach będzie mogło przebywać więcej pasażerów. "Apelowaliśmy o to już wcześniej" - mówią urzędnicy. Z kolei warszawiacy są zmartwieni - "Coraz więcej osób nie stosuje się do zakazów i nie nosi maseczek". Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

III etap odmrażania gospodarki

W życie wszedł III etap odmrażania gospodarki! Od 18 maja w komunikacji miejskiej może przebywać 30 procent dopuszczonej fabrycznie liczby podróżujących. To znaczy, że na przykład w metrze może przebywać jednocześnie 450 pasażerów. - To wielka zmiana i bardzo potrzebna. Apelowaliśmy o to wcześniej, ponieważ po otwarciu centrów handlowych, restauracji, przedszkoli i żłobków coraz więcej osób dojeżdża do pracy. Przygotowaliśmy się do zmian. Wymieniliśmy informacje na taborach dotyczącą dopuszczalnej liczby pasażerów. Kontynuujemy też dezynfekcje we wszystkich środkach stołecznego transportu - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Czytaj także: Wspólny stolik w restauracji tylko dla rodzin. "Nie będziemy tego sprawdzać"

Warszawiacy łamią zakazy

Według samych pasażerów - w stolicy już wcześniej rządowe zakazy były nierzadko łamane, ludzie zmęczeni są zakazami. - Uważam, że już powinny być te zakazy znoszone. Tych limitów już nikt nie przestrzega. Wszyscy maja dość. To widać zarówno w komunikacji miejskiej, jak też w parkach, gdzie coraz częściej można spotkać osoby bez maseczek. W Parku Skaryszewskim na przykład teraz jest nawet więcej ludzi niż przed epidemią. Zakazy działają skutecznie jedynie w sklepach - tłumaczą mieszkańcy Pragi. Przypomnijmy, dziś w życie wszedł III etap odmrażania gospodarki. W ramach tego etapu w Warszawie od dziś są otwarte też żłobki i przedszkola, restauracje, czy salony fryzjerskie.

Salony fryzjerskie otwarte - rozmowa z właścicielem salonu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE