Widać je prawie na każdym kroku. Nielegalne pojemniki na używaną odzież "ZALAŁY" Marki

2020-06-09 9:18

Nielegalne pojemniki na używaną odzież opanowały podwarszawskie Marki - alarmuje Radny Powiatu Wołomińskiego, Arkadiusz Werelich. Jak mówi - widać je już prawie przy każdym większym skrzyżowaniu, ale niestety zamiast pomagać - szpecą okolice, bo często stają się celem pseudo-graficiarzy i wandali.

Nielegalne pojemniki na używaną odzież

Zamiast pomagać - szpecą okolice. Nielegalne pojemniki na używaną odzież zalały podwarszawskie Marki - alarmuje jeden z radnych i ma pomysł jak się problemu pozbyć. 

Radny Powiatu Wołomińskiego, Arkadiusz Werelich - wspólnie z mieszkańcami - chce stworzyć bazę lokalizacji pojemników na używaną odzież i przesłać ją urzędnikom, żeby ci sprawniej mogli zweryfikować, czy dany pojemnik jest legalny, czy nie. A problem jest coraz większy, bo blaszane kontenery widać prawie przy każdym większym skrzyżowaniu w Markach, co niestety nie dodaje okolicy uroku. Urzędnicy starają się usuwać nielegalne pojemniki na bieżąco. W magazynie jest ich już ok. 50 - mówi Marcin Dąbrowski z Zakładu Usług Komunalnych w Markach. Jednak właścicieli zazwyczaj nie da się namierzyć. Dlatego trudno mówić o ukaraniu konkretnych osób.

Nielegalne kontenery na odzież w Markach
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE