Jak będzie wyglądał wf w szkole od 1 września?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zajęcia wychowania fizycznego w szkołach od 1 września. Jak będą wyglądały? Jakie przepisy obowiązują w szołach?

WF w szkołach: Jak będą wyglądały lekcje wychowania fizycznego od 1 września?

2020-09-03 16:58

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Jak zapowiada rząd, wszyscy uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkół. Należy jednak pamiętać o dodatkowych zasadach, których przestrzeganie ma pomóc w ograniczeniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wydano m.in. szczególne zalecenia dotyczące zajęć wychowania fizycznego. Jak będzie wyglądał WF w szkole od 1 września? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Jak będzie wyglądał WF w szkołach od 1 września?

Powrót do szkół po pandemii wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia stworzyli listę wytycznych, które mają pomóc ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wytyczne są elastyczne, tak, by każda szkoła mogła dostosować je do siebie. Obostrzenia dotyczą m.in. zajęć wychowania fizycznego.

Czytaj także: Obiady w szkole, świetlica, biblioteka - co będzie otwarte, a co zamknięte w szkole?

Szczególne zasady dotyczące wychowania fizycznego

  • W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
  • Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
  • Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
Warszawska szkoła przygotowuje sie do przyjęcia uczniów na 1 września
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE