Wezwał policję, bo jego pies pogryzł się z innym - sam trafił za kratki!

2022-07-07 13:08
Pies
Autor: pixabay.com Pies

Mokotowska policja opisała na swojej stronie internetowej pewną wyjątkową interwencję. Mundurowych wezwał właściciel psa, który podczas spaceru pogryzł się z innym czworonogiem. Przyjazd funkcjonariuszy zakończył się... aresztowaniem zgłaszającego. Dlaczego? O tym w naszym artykule.

Na pewno nie takiego finału oczekiwał mężczyzna, który wezwał policję na ul. Wielicką na warszawskim Mokotowie. Podczas spaceru jego pies pogryzł się z czworonogiem kobiety mieszkającej w okolicy. Konflikt między właścicielem i właścicielką mieli rozwiązać funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Gdy przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna i kobieta doszli już do porozumienia. Wszystko wskazywało więc na to, że sprawa rozejdzie się po kościach. Policji została do wypełnienia tylko jedna formalność - wylegitymowanie stron i pouczenie o zachowaniu zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu swoich zwierząt. I tu na zgłaszającego czekała niemiła niespodzianka.

W czasie rozmowy z korespondentem wojennym nagle doszło do eksplozji! [Raport Złotorowicza]

Właściciel psa okazał się poszukiwanym

Kobieta przeszła proces legitymowania bez żadnych problemów. W przypadku mężczyzny było jednak inaczej. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście do odbycia kary więzienia za przestępstwo popełnione w ubiegłym roku. 28-latek miał się stawić w więzieniu przed kilkoma miesiącami. Wolał jednak zaryzykować i zignorować wezwanie wymiaru sprawiedliwości. Funkcjonariusze przypomnieli mu o karze.

Po spacerze z psem wylądował więc w policyjnym areszcie, skąd następnego dnia trafił do zakładu karnego. Pupil, który przyczynił się do schwytania swojego pana, trafił zaś pod opiekę partnerki 28-latka.

Źródło: mokotow.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE