Węgiel samorządy

i

Autor: Węglokoks Samorządy będą sprzedawać węgiel

Węgiel od samorządów. Stołeczne MPO przygotowuje się do sprzedaży węgla

Jeżeli rządzący dostarczą do Warszawy węgiel odpowiedniej jakości, to my pomożemy ten węgiel sprzedać - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Do jego sprzedaży przygotowuje się spółka MPO. Sprzedaż węgla przez samorządy rozpocznie się na początku listopada, ma kosztować poniżej 2 tys. zł za tonę.

Tani węgiel dla mieszkańców

Rafał Trzaskowski pytany o to, czy Warszawa jest gotowa do dystrybucji węgla odpowiedział, że absurdem jest, "żeby zrzucać na nasze barki kolejne obciążenia". - Rządzący się obudzili w październiku, że sami nie są w stanie wywiązać się z obowiązku, za który odpowiadają, bo przecież to nie samorząd się zajmuje węglem - ocenił.

Dodał jednak, że dla samorządów najważniejsza jest pomoc obywatelom i "jeżeli rządzący dostarczą do Warszawy węgiel odpowiedniej jakości, to my oczywiście pomożemy ten węgiel sprzedać i dostarczyć mieszkańcom". - W tej chwili prowadzimy kwerendę, kto takiego węgla by potrzebował i MPO (Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania) przygotowuje się do tego, żeby móc ten węgiel sprzedać - poinformował.

Węgiel od samorządów. Cena? Mniej niż 2 tys. zł za tonę

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe umożliwia samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 tys. zł. Wcześniej gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę. Węgiel samorządom po cenach preferencyjnych będą sprzedawać PGE Paliwa i Węglokoks.

W najbliższych dniach ustawa w tej sprawie ma zostać podpisana przez prezydenta.

- W przyszłym tygodniu (pierwszy tydzień listopada - red.) niemal w całej Polsce dostępny będzie węgiel w cenie do dwóch tysięcy złotych - zapowiedziała w Radiu Plus minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jej zdaniem niektóre samorządy będą sprzedawały węgiel nawet po 1700 zł za tonę.

A. MOSKWA: WĘGIEL DO 2 TYS. W PRZYSŻŁYM TYGODNIU W GMINACH
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE