Ważne wieści ws. PGE Narodowego. Z Włoch do Polski ruszył już transport z bypassem

2022-11-25 20:42
PGE Narodowy
Autor: TOMASZ RADZIK / SE / EAST NEWS

Bypass, który umożliwi zabezpieczenie uszkodzonego elementu konstrukcji dachu stadionu PGE Narodowy, został już wyprodukowany. Co więcej, jego transport z Włoch do Polski już wyruszył.

Stadion Narodowy z powodu wykrycia wady jednego ze stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę jest zamknięty dla odwiedzających. Aby zabezpieczyć i odciążyć uszkodzony element, zaprojektowany został bypass, którego produkcją zajęła się włoska firma Cimolai.

Czytaj również: PGE Narodowy będzie dziś wyglądał inaczej. Akcja w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego

Awaria PGE Narodowego. Bypass już w drodze do Warszawy

Rzeczniczka PGE Narodowego poinformowała PAP w piątek, że bypass został już wyprodukowany. - Dziś z Włoch wyruszył transport. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy bypass dotrze do nas do końca tygodnia. Zostanie dostarczony w częściach - wyjaśniła.

PGE Narodowy informował, że specjalistyczne badania, które wykonano w ubiegłym tygodniu, nie wykazały, aby wykryta wada się powiększała. Uszkodzenie jest dalej monitorowane.

Prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola tłumaczył w ubiegłym tygodniu, że sam bypass nie pozwoli na to, aby stadion wrócił do funkcjonowania. Pozwoli natomiast głębiej przyjrzeć się usterce. Najwcześniej po montażu bypassu będzie można powiedzieć, do kiedy obiekt pozostanie zamknięty.

O wyłączeniu Stadionu Narodowego z użytkowania poinformowano 11 listopada. Wada jednego z elementów konstrukcji dachu została wykryta w czasie corocznego przeglądu technicznego.

Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE