Adam Glapiński

i

Autor: ARTUR HOJNY / SE

Ważne wieści dla kredytobiorców. RPP zdecydowała ws. stóp procentowych

2023-02-08 16:53

We wtorek, 7 lutego rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. W jego trakcie podjęto najnowszą decyzję dotyczącą stóp procentowych.

Jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia eksperci przewidywali, że stopy procentowe nie zostaną podwyższone. Co więcej, pojawiły się jasne predykcje, zakładające ich stopniowe obniżanie.

Czytaj również: Bank PKO BP wydał ostrzeżenie. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"

Stopy procentowe - jest decyzja RPP

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła w środę stóp procentowych - przekazano ostatecznie opinii publicznej. 

Tym samym główna stopa NBP, referencyjna, nadal pozostała na poziomie 6,75 proc., stopa lombardowa utrzymana została na poziomie 7,25 proc., a stopa depozytowa nadal wynosi 6,25 proc. Stopa redyskontowa weksli to nadal 6,8 proc., a stopa dyskontowa weksli - 6,85 proc.

To piąty miesiąc z rzędu bez decyzji o zmianie stóp procentowych. Ostatnia zmiana - podwyżka - miała miejsce we wrześniu 2022 r. Wprawdzie RPP nie ogłosiła, że cykl podwyżek stóp został zakończony, jednak zdaniem ekonomistów więcej podwyżek stóp procentowych już nie będzie.

Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE