Ważne decyzje stolicy ws. reprywatyzacji! Chodzi o blisko 140 spraw

i

Autor: Pixabay Ważne decyzje stolicy ws. reprywatyzacji! Chodzi o blisko 140 spraw

Ważne decyzje Warszawy ws. reprywatyzacji. Chodzi o blisko 140 spraw

2022-09-07 18:26

Po przełomowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w kwestii reprywatyzacji władze stolicy podejmują kolejne kroki. Chcą przeanalizowania blisko 140 spraw reprywatyzacyjnych. W ocenie miejskich urzędników podjęte w nich decyzje powinny zostać unieważnione.

Warszawska reprywatyzacja: blisko 140 spraw do ponownego rozpatrzenia

Władze Warszawy podejmują kolejne kroki w kwestii reprywatyzacji. Po przełomowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego urzędnicy zwrócili się o przenalizowanie blisko 140 spraw. Wydane w nich decyzje - zdaniem stołecznych urzędników - powinny zostać unieważnione.

- To, ile realnie nieruchomości może wrócić do miasta, zależy od tego, jak szybko i skutecznie będą działały organy, które mają możliwość wzruszenia tego rodzaju decyzji. Czyli komisja reprywatyzacyjna, SKO i Wojewoda - mówi Wojciech Latocha, dyrektor Biura Spraw Dekretowych.

Reprywatyzacja w Warszawie

Na 140 sprawach może się jednak nie skończyć.

- Cały czas, sukcesywnie prowadzimy analizy jeżeli chodzi o kolejne sprawy i decyzje. Wyniki na pewno będą na bieżąco przedstawiane i zmaterializują się w postaci kierowania kolejnych informacji o analogicznych przypadkach, jakie miały miejsce, jeżeli chodzi o sprawy kontrolowane przez NSA - dodaje Wojciech Latocha.

Pod koniec sierpnia Naczelny Sąd Administracyjny oświadczył, że ci, którzy wykupili roszczenia do reprywatyzowanych nieruchomości, nie są stroną postępowania. A to w dużym skrócie oznacza, że nie mają do nich prawa.

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56

QUIZ. Materiały na ściany domu – zobacz czy wiesz z czego i jak budować?

Pytanie 1 z 13
Czy beton komórkowy produkuje się z:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, jutro o 8 w Warszawie zabrzmi dźwięk syreny alarmowej. Znamy powód
  2. "13 przykazań wiślanych". Oto zasady bezpiecznego wypoczynku Dzielnicy Wisła
  3. Policjanci z żałobie, nie żyje Jarosław Olszewski. Mundurowi pożegnali przyjaciela ze służby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE