Biletomat

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SE / EAST NEWS

Z Warszawy

Ważna decyzja ws. ulg w komunikacji miejskiej w Warszawie. "Prezydent podpisał zarządzenie"

2023-10-04 19:20

Przedstawiciele Warszawskiego Transportu Publicznego wydali ważny komunikat dotyczący obniżek w cenach biletów. Zgodnie z przekazanymi informacjami, młodzież pochodząca z Ukrainy może nadal korzystać z ulgowych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego. Taki stan rzeczy będzie obowiązywał do 31 grudnia 2023 roku.

Ulgowe bilety w warszawskiej komunikacji miejskiej

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie NR 1523/2023, przedłużające możliwość korzystania z ulgowych przejazdów dla ukraińskiej młodzieży - przekazał WTP.

Kto i gdzie będzie mógł korzystać z omawianej ulgi wysokości 50 proc.? Przede wszystkim zaznaczyć należy, że obowiązuje ona w zarówno pierwszej, jak i drugiej strefie biletowej.

Taniej pojadą młodzi ludzie w wieku od 17 do 21 lat. - W przypadku kontroli biletowej, świadectwem potwierdzającym prawo do zniżki jest dokument ze zdjęciem, zawierający datę urodzenia - zaznaczono.

Komu przysługują bilety ulgowe?

Standardowo z biletów ulgowych w warszawskiej komunikacji miejskiej może korzystać szereg wyszczególnionych grup. Połowę ceny za bilety płacą:

 • osoby z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym po ukończeniu 26. roku życia,
 • osoby całkowicie niezdolne do pracy po ukończeniu 26. roku życia,
 • dzieci i młodzież od 1 października roku kalendarzowego, w którym kończą 7 lat albo rozpoczynają odroczoną naukę w szkole podstawowej do ukończenia 16. roku życia,
 • młodzież od 17. roku życia do 30 września roku kalendarzowego, w którym kończą 21. rok życia,
 • uczniowie i studenci zagranicznych szkół, nie dłużej niż do ukończenia 26. roku życia,
 • uczestnicy studiów doktoranckich, nie dłużej niż do ukończenia 35. roku życia,
 • studenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich,
 • słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych,
 • emeryci i renciści do ukończenia 70. roku życia, którym uprawnienia nadał polski organ emerytalny lub rentowy,
 • kombatanci lub osoby zajmujące się działalnością równorzędną z działalnością kombatancką oraz niektóre osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
 • weterani poszkodowani w działaniach poza granicami państwa.

Wielu grupom przysługują również całkowicie bezpłatne przejazdy. Z ich dokładną listą można zapoznać się na stronie internetowej WTP.

Dyniowy ogród w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Tak szybko dawno nie było! Pendolino z Krakowa do Warszawy jedzie tylko dwie godziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE