Warszawskie neony w teledysku młodej artystki. Rozpoznajesz te miejsca?

2020-02-18 21:01 AGO
Warszawskie neony w teledysku młodej artystki
Autor: Małgorzata Beczek Rozpoznajesz te miejsca?

Kilka dni temu do sieci trafił teledysk do utworu "Cisza" w wykonaniu Małgorzaty Beczek. Klip był kręcony w stolicy! Znalazły się tam miejsca, które każdy warszawiak rozpozna bez problemu, ale też takie, nad którymi trzeba się trochę zastanowić. Sprawdźcie, czy uda się Wam rozpoznać wszystkie lokalizacje!

Utwór "Cisza" powstał dzięki współpracy z Brainfreezerem, czyli producentem, który pracował m.in. z Dawidem Kwiatkowskim czy Mariką.

Większość warszawiaków z łatwością rozpozna w teledysku iluminacje świąteczne na Nowym Świecie! Niestety już nie można ich podziwiać. Dekoracje zostały usunięte, a kolejne pojawią się dopiero za rok. Z każdą sekundą utworu coraz trudniej rozpoznać kolejne miejsca! Uwagę widzów zwracają neonowe kolory. Kojarzysz to miejsce, ale nie możesz sobie przypomnieć, gdzie dokładnie się znajduje? Mieliśmy to samo! To neony przy dawnym kinie Atlantic przy ulicy Chmielnej! Przypominamy, że w Warszawie znajduje się Muzeum Neonów, które ostatnio zostało nagrodzone przez zagraniczną prasę! W teledysku widać też Multimedialny Park Fontann - wokalistka znajduje się tuż przy pomniku Marii Skłodowskiej-Curie (ul. Kościelna). Oprócz tego metro i miejskie autobusy - czyli to, co widzimy każdego dnia.

"Jutro"

Warszawa często inspiruje artystów. W styczniu pisaliśmy o utworze "Jutro" w wykonaniu Ady Fijał, w którym autorka przedstawiła przerażającą wizję przyszłości stolicy. Pałac Kultury i Nauki został zakryty reklamówką, na twarzach aktorów pojawiły się plastikowe worki. Wśród osób występujących w teledysku znalazła się m.in. Grażyna Wolszczak, która pozwała miasto za smog. Aktorka pozwała Skarb Państwa za zanieczyszczone powietrze a sąd przyznał jej rację i nakazał zapłatę pięciu tysięcy złotych na wskazany przez aktorkę cel charytatywny.