Warszawskie muzea zamykają się na odwiedzających. Których placówek już nie można zwiedzać?

2020-10-29 14:34 alg
Muzeum Narodowe w Warszawie jest online! Jak zobaczyć zbiory?
Autor: Canva.com Muzeum Narodowe w Warszawie jest online! Jak zobaczyć zbiory?

Nie odwiedzicie Muzeum Pragi, Woli czy Muzeum Narodowego- placówki zawiesiły działalność z powodów bezpieczeństwa i zapraszają do śledzenia ich programu w internecie. Inne stołeczne muzea robią co mogą, by wciąż zapraszać gości, choć nie jest to wcale proste.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Po Muzeum Warszawy, drzwi dla zwiedzających zamknęło Muzeum Narodowe.

Formalnie, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w czerwonej strefie muzea mogą działać, jednak z powodów epidemicznych, placówki postanowiły zawiesić działalność.

"Musimy reagować na bieżąco i radzić sobie na własną rękę. W trosce o zdrowie naszych gości, pracowników oraz rodzin, z żalem musieliśmy zamknąć muzeum, które z tak wielką radością otworzyliśmy w lipcu. Trudno przewidzieć, kiedy znów zaprosimy do środka gości" - mówi Zastępca Dyrektora Muzeum Mateusz Labuda.

Inne placówki, jak chociażby Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie, wciąż działa stacjonarnie, mimo utrudnień związanych z rygorami sanitarnymi. Co więcej, dyrekcja Muzeum, wprowadza kolejne rozwiązania, które mają zapewnić zwiedzającym bezpieczeństwo.

"Goście muszą nosić maseczki oraz dezynfekować ręce. Nie możemy oprowadzać osób odwiedzających nasze Muzeum, dlatego przygotowaliśmy dla nich darmowe audioprzewodniki, które są dezynfekowane po każdym użyciu" - mówi dyrektor Marii Skłodowskiej- Curie, Sławomir Paszkiet.

Spora część muzealnej działalności przeniosła się do internetu- odbywa się tam wirtualne zwiedzanie czy lekcje online dla szkół.