Warszawskie kocykowanie powraca! W weekend spotkanie dla najmłodszych warszawiaków. Sprawdź harmonogram

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Warszawskie kocykowanie powraca! W weekend spotkanie dla najmłodszych warszawiaków. Sprawdź harmonogram

Warszawskie kocykowanie powraca! W weekend spotkanie dla najmłodszych warszawiaków. Sprawdź harmonogram

2022-09-02 11:24

Warszawskie kocykowanie powraca w najbliższy weekend. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych warszawiaków. Odbędą się w Ogrodzie Krasińskich. Sprawdź szczegółowy harmonogram.

Warszawskie kocykowanie powraca!

W najbliższą niedzielę miasto zaprasza najmłodszych mieszkańców i ich opiekunów do Ogrodu Krasińskich na popołudnie pełne atrakcji.

Wydarzenie odbędzie się 4 września między godziną 12:00 a 16:00. Podobnie jak podczas edycji lipcowej, na uczestników czekają spektakle, warsztaty rysunkowe i ekologiczne. A wszystko to na kocach, pufach i leżakach w otoczeniu zieleni.

Czytaj także: Czarna owca w pieluszce w miejskim autobusie! Internauci oburzeni: "To legalne?!"

Program wydarzenia

12:00 – 16:00 – strefa kreatywnego budowania z klocków Lego i Duplo. Przy wielkim stosie klocków Lego i pod okiem instruktorów całe rodziny będą budować i odwzorowywać dziecięce wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Ludwika Jerzego Kerna czy Wandy Chotomskiej. A z klocków Duplo, budując wysokie wieże czy domy, będą mogły w tym samym czasie skorzystać najmłodsze dzieci.

12:00 – 16:00 – Sadzeniaki, czyli integracyjno-edukacyjna eko-zabawa przygotowana przez Fundację Akademii Iwony Kalaman. Uczestnicy najpierw dowiedzą się czym jest fotosynteza i na czym polega, a następnie wspólnie posadzą swoją małą roślinkę, którą będą mogli zabrać do domu.

12:00 – 12:45 – interaktywny spektakl „Baba Dżaga” Teatru Baza. Współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. 

12:45 – 14:00 – warsztaty z malowania intuicyjnego przygotowane przez Fundację Akademii Iwony Kalaman.

14:00 – 15:15 – Ssaki, ptaki, teatralne draki, czyli interaktywne warsztaty z elementami teatru lalek przygotowane przez Teatr Lalek Guliwer. Uczestnicy przeniosą się do świata przyrody, by językiem teatru badać zachowania dzikich zwierząt.

15:15 – 16:00 – warsztaty ekologiczne Co widać z kocyka? Opowieści o drzewach, ptakach, owadach, wodzie i ziemi z perspektywy kocyka oraz jego sąsiedztwa. Prowadzą: Sylwia Stano i Michał Książek.

QUIZ. Te powroty do seriali szokowały całą Polskę. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 17
Była pierwszą dziewczyną Budzyńskiego "M jak miłość". Pojawiła się w serialu z dzieckiem i prawie zniszczyła jego małżeństwo
Świątek idzie jak burza przez US Open. Kolejna wygrana Polki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE