Warszawskie fotoradary łapały go 19 razy! Litewski kierowca uzbierał mandaty na sporą sumę

2022-09-07 15:42
FOTORADARY NA PONIATOWSKIM
Autor: um.warszawa.pl FOTORADARY NA PONIATOWSKIM

19 mandatów karnych otrzymał kierowca litewskiej ciężarówki, którego pojazd 19 razy zarejestrowały stołeczne fotoradary. 67-latka zatrzymał patrol z białostockiej delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, sprawdzający na drodze krajowej nr 8 m.in. numery rejestracyjne pojazdów.

Kierowca ciężarówki notorycznie przekraczał prędkość

Jak poinformowało Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), kierowca litewskiej ciężarówki został zatrzymany przez patrol z białostockiej delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Inspektorzy patrolowali drogę krajową nr 8, m.in. sprawdzając numery rejestracyjne przejeżdżających zagranicznych ciężarówek w bazie danych systemu fotoradarowego. Z informacji CANARD-u wynika, że w pobliżu Suchowoli inspektorzy zwrócili uwagę na litewską ciężarówkę, której numery - jak zaznaczono - wielokrotnie pojawiły się w systemie.

"Okazało się, że pojazd został w przeciągu niespełna roku dziewiętnastokrotnie zarejestrowany przez stołeczne fotoradary, w większości za przekroczenie dozwolonej prędkości o kilkanaście kilometrów na godzinę" - poinformował CANARD. Dodał, że inspektorzy zatrzymali ciężarówkę do kontroli drogowej.

Litwin opłacił 19 mandatów

"Za kierownicą volvo siedział 67-letni Litwin, który przyznał, że systematycznie przejeżdża przez Warszawę wożąc kwiaty z Holandii na Litwę. Potwierdził też, że zdarzało mu się przekraczać dozwoloną tam prędkość. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przyjął 19 mandatów karnych, które opłacił na miejscu. Suma kar wyniosła 3,1 tys. zł" - poinformowano.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE