Warszawskie Biedronki skracają godziny otwarcia. Będą limity osób na terenie sklepu

2020-03-17 20:32 STAN
Sieć sklepów Biedronka skraca godziny pracy
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Bardrock, 2010

Trwa pandemia koronawirusa. Zgodnie z decyzją rządu zamknięto restauracje, puby, kasyna i galerie handlowe. Wszystkie sklepy spożywcze, drogerie i apteki mają pozostać otwarte. Niektóre sklepy zdecydowały się wprowadzić obostrzenia, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, ale także klientom. Jakie zmiany wprowadza sieć sklepów Biedronka?

Godziny otwarcia

Sklepy wciąż pozostaną otwarte. Skrócone będą jednak godziny pracy. Zakupy w Biedronce zrobimy w godzinach 8.00-20.00.

Środki Ostrożności

W sklepach będą dostępne dla klientów nawilżane chusteczki przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym. Ze względu na to, że dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo. Aby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni – podała sieć.

Seniorzy

Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Zgodnie z doniesieniami służb medycznych jest to grupa podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze - czytamy w komunikacie.

Od kiedy zmiany?

Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca – czytamy w komunika

Trzaskowski apeluje do mieszkańców: nie słuchajcie fake newsów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.