Warszawski Festiwal Piwa. Impreza przyciągnęła tłumy

Ponad 60 browarów, 17 foodtracków i 1200 różnych piw. 14. odsłona (13-15 października) kultowego już Warszawskiego Festiwalu Piwa i tym razem przyciągnęła tłumy. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia wydarzenia.

Warszawski Festiwal Piwa 2022

"Jesteśmy, żeby żyć ze smakiem" - pod takim hasłem odbyła się jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa na stadionie Legii w Warszawie.

W Strefie Nowych Browarów zaprezentowali się: Browar Stara Szkoła słynący z piw ziołowych, Browar Piwex, czerpiący z nostalgii za PRL-em, Browar Sarabanda oferujący intensywnie chmielowe smaki, Browar Moon Lark, oferujący nie tylko piwa, ale też miody pitne i hard seltzery, Browar Mikołajki, celujący w lagery idealnie komponujące się z wędzoną rybą i Browar Gryfus, który rzucił uczestnikom Wyzwanie Ostrości.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział ponad 60 browarów, które zaprezentowały 1200 różnych piw.

Nie tylko piwo

W strefie foodtracków festiwalu zaparkowały kuchnie z całego świata. I te w tradycyjnych odsłonach, i te nowoczesne, i nowatorskie – wegańskie i wege. Nie zabrakło legendarnych flipperów, automató do gier, kapsli, planszówek i gier sprawnościowych.

Na festiwalu swoją premierę miał tradycyjny Kawas Chlebowy. Cały dochód ze sprzedaży napoju przeznaczono na konto Fundacji Legii, która dzięki zgromadzonym środkom, stworzy miejsca do nauki języka dla uchodźców z Ukrainy.

Na festiwalu nie zabrakło rozważań o tym, jak smakować alkohol mądrze. Razem z doświadczonymi terapeutami organizatorzy stworzyli zasady dobrej zabawy na festiwalu piwa.

Beszamel: Piwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE