Iława. Policja musiała interweniować w szkole podstawowej. Uczeń stanie przed sądem

i

Autor: pixabay.com Iława. Policja musiała interweniować w szkole podstawowej. Uczeń stanie przed sądem

Edukacja

Warszawcy maturzyści i maturzystki wśród najlepszych w Polsce. Wyniki matur budzą podziw

2023-09-25 11:18

Zakończyła się 10. jubileuszowa edycja ogólnopolskiego projektu "Matura na 100 procent". W tym roku w akcji wyróżniono ponad 20 uczniów i uczennic z warszawskich szkół publicznych. Za organizację projektu odpowiada Fundacja "Zawsze Warto".

„Matura na 100 procent”. Ogłoszono finalistów i laureatów

Głównym celem wydarzenia jest promocja najlepszych polskich maturzystów w danym roku. Co roku rygorystyczne kryteria spełnia zaledwie ok. 70 maturzystów i maturzystek z całego kraju, a 25 z nich jest nominowanych do tytułu laureata. Spotkania młodzieży odbywają się we współpracy z miastami - gospodarzami, gdzie znajdują się ośrodki akademickie.

W jubileuszowej edycji projektu do grona finalistów dostało się 22 warszawskich maturzystów i maturzystek. Między innymi z liceów im. S. Batorego, J. Poniatowskiego, K. Hoffmanowej, M. Reja, S. Staszica, T. Czackiego.

Natomiast wśród grona 26 laureatów, którzy wszystkie bądź prawie wszystkie egzaminy zdali na 100 procent, znalazła się jedna warszawska uczennica z 2. Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddz. Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO.

We wszystkich dotychczasowych edycjach projektu „Matura na 100 procent” (włącznie z tegoroczną) wyróżniono 100 finalistów i laureatów z 26 publicznych warszawskich szkół średnich.

Najlepsze licea w Warszawie. Tak wygląda ranking szkół 2023

Zobacz poniżej zdjęcia z matury z języka polskiego w XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego:

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE