Warszawa: zmiany w ruchu 10-11 października. Trwają prace tramwajowe na ul. Grochowskiej

2020-10-09 12:51
Tramwaj zderzył się z betoniarką
Autor: Damian Pieczonka Tramwaj zderzył się z betoniarką

Od soboty 10 października, do niedzieli 11 października, zamknięty dla ruchu tramwajowego zostanie przejazd na odcinku rondo Wiatraczna – pętla Gocławek – poinformował w piątek Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

TM wyjaśnia, że zmiany te związane są z naprawą torowiska tramwajowego na rondzie Wiatraczna. W związku z tym, jak poinformowano, składy linii: 3, 6, 9 oraz 24 nie będą dojeżdżały do pętli Gocławek. "Ich trasy zostaną skrócone do ronda Wiatraczna" – wyjaśnił ZTM. Natomiast, trasa linii 22 zostanie skrócona do pętli al. Zieleniecka.

Ponadto, w związku z pracami przez torowisko nie będą mogły przejechać też autobusy linii 188 i 523, które pojadą objazdem: 188 w kierunku pętli Gocławek Wschodni, 523 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska, od ronda Wiatraczna: Grochowska – Wspólna Droga – Szaserów i dalej swoimi trasami podstawowymi.

"W trakcie prac nie będą funkcjonowały przystanki: Czapelska 01 i 02, Wspólna Droga 03 i 04, Pl. Szembeka 03 i 04, Żółkiewskiego 03 i 04, Kwatery Głównej 03 i 04 oraz Gocławek 03, 04, 05, 06 i 07" – zaznaczył ZTM.

"W zamian będą zastępcze przystanki autobusowe: Czapelska 51 na peronie tramwajowym przy ulicy Grochowskiej przed skrzyżowaniem z Czapelską w kierunku ronda Wiatraczna oraz Wspólna Droga 54 przy ulicy Wspólna Droga przed skrzyżowaniem z A. Kordeckiego w kierunku Szaserów" – wyjaśnił ZTM.

Źródło: ZTM

Mikolas Josef dodaje energii na jesień! LaLaLa, od którego się nie uwolnicie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE