Warszawa: w weekend 16-17 października tramwaje nie będą kursować! Sprawdź gdzie!

2021-10-15 11:15
Kasownik ZTM
Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Kasownik ZTM

Tramwajarze biorą się za remont torów na placu Zbawiciela. W związku z tym, w weekend (16 i 17 października) składy nie będą kursowały Marszałkowską i Puławską, pomiędzy placem Zbawiciela a ulicą Woronicza.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu weekendowych prac związanych z remontem torowiska zawieszone zostaną niektóre linie tramwajowe, a w zamian na ulice wyjadą autobusy komunikacji zastępczej.

"Zawieszone zostaną tramwaje linii 10, 14 i 18, a linie 4 i 35 pojadą objazdami" - precyzuje ZTM. "Czwórka" pojedzie objazdem ulicami Puławską, Woronicza, Wołoską, Św. Boboli, Rakowiecką, al. Niepodległości, Nowowiejską do pl. Zbawiciela i dalej do Marszałkowskiej. Linia 35 zakończy swoje kursy na pętli Banacha, a wybrane kursy na trasie skróconej na placu Narutowicza.

Uruchomione zostaną dwie linie tramwajowe. 31 dojedzie na trasie wydłużonej aż na Wyścigi. Na tory wyjedzie też linia uzupełniająca - 70 na trasie Metro Młociny - Żerań FSO. Uruchomiona zostanie również autobusowa linia zastępcza Z-4, która będzie kursowała w pętli Metro Wilanowska, Puławska, Marszałkowska, plac Zbawiciela do placu Konstytucji, tam zawróci i ulicami Waryńskiego i Puławską powróci na pętlę Metro Wilanowska.

W związku z pracami zawieszone zostaną przystanki: plac Unii Lubelskiej, Rakowiecka, Dworkowa, Morskie Oko, Park Dreszera, Malczewskiego, Królikarnia, Wyścigi, plac Zbawiciela i Trasa Łazienkowska.

Kursowanie linii 4, 31, 35, 70, Z-4 w dniach 16-17 października będzie odbywało się na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE