Warszawa w czerwonej strefie: kiedy decyzja ministerstwa? Jest komentarz Ministerstwa Zdrowia!

2020-10-14 11:32 a.d.
Warszawa w czerwonej strefie - od kiedy? Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Strefa czerwona to obszary na mapie Polski, w których odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce. Z najnowszych danych warszawskiego sanepidu wynika, że przez ostatnie tygodnie w stolicy odnotowano już więcej niż 12 nowych zachorowań na COVID na 10 tys. mieszkańców. Oznacza to, że stolica znaleźć się może w czerwonej strefie. Od kiedy? Co to znaczy dla mieszkańców?

Warszawa w czerwonej strefie: kiedy decyzja ministerstwa? Co to znaczy dla mieszkańców? Ministerstwo Zdrowia decyduje o tym, które powiaty i miasta znajdują się w zagrożonych strefach. Wśród tych, które trafiły już na mapę jest między innymi Sopot. Cała Polska stosuje się również do zaleceń, jakie obowiązują w żółtej strefie obostrzeń.

Rzecznik Prasowy Ministerstwa zdrowia podczas konferencji prasowe 14 października poinformował, że planują dołączyć do strefy czerwonej około 100 miejsc na mapie Polski w tym dużych miast.

Warszawa w czerwonej strefie: kiedy decyzja ministerstwa?

Warszawa w czerwonej strefie znaleźć może się już od soboty 17 października. Ogłoszenia należy się spodziewać w czwartek 15.10.2020. W środę 14 października w województwie mazowieckim odnotowano 1188 przypadków zachorowania na COVID.

Strefa czerwona - zakazy i obostrzenia

W strefie czerwonej obowiązuje zakaz organizacji kongresów i targów. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności. Obowiązuje też zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych. W lokalach gastronomicznych może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Nie zmieniły się zasady dotyczące działalności hotelarskiej czy aquaparków i basenów. Wprowadzono jednak zakaz organizacji wesołych miasteczek czy parków rozrywki.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Wiemy, jakie ma objawy