Warszawa: UTRUDNIENIA W RUCHU 7.08 - uważajcie w Centrum, na Ochocie i na Woli

2021-08-06 8:33
Warszawa
Autor: varsoviano flickr.com Warszawa

W ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę, 7 sierpnia, odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego i przejazd Masy Powstańczej. Wystąpią utrudnienia na trasach wydarzeń i zmiany w kursowaniu komunikacji - poinformował stołeczny ratusz.

Utrudnienia w sobotę, 7.08

W sobotę, 7 sierpnia na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia. W godzinach 17-20.30 ulicami Woli, Ochoty i Śródmieścia przejedzie rowerowa Masa Powstańcza 2021. Trasa liczy 15 kilometrów i przebiega wzdłuż miejsc związanych ze szpitalami i punktami opatrunkowymi działającymi na terenie Warszawy podczas Powstania i po jego kapitulacji.

Rowerzyści wystartują spod Muzeum Powstania Warszawskiego i pojadą ul. Wolską do ul. Płockiej, dalej Górczewską, Okopową, Stawki, Andersa, Marszałkowską do placu Trzech Krzyży, a następnie Mokotowską, Koszykową do Towarowej i powrót do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak zaznaczył stołeczny ratusz "na trasie przejazdu oraz na krzyżujących się z nią ulicach mogą występować czasowe wstrzymania ruchu i krótkotrwałe utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej".

Toby wychowywana przez człowieka nigdy nie będzie dzika

Wieczorem, w sobotę w Śródmieściu, na dystansie 10 kilometrów, odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. W godzinach 20-23 zamknięte będą ulice: Bonifraterska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Browarna, Topiel, Kruczkowskiego, Ludna, Czerniakowska, Wilanowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie (w tym tunel), Krajewskiego, Zakroczymska, Konwiktorska. Biegacze poruszać się będą zachodnią jezdnią Wisłostrady (od strony Starego Miasta, czyli w kierunku Wilanowa).

Start i meta zorganizowane będą na stadionie Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6. W związku z tym od godziny 15 do 24 zamknięta dla ruchu będzie ulica Konwiktorska/Muranowska (na odcinku od ulicy Andersa do ulicy Zakroczymskiej) oraz Międzyparkowa/Bonifraterska (na odcinku od ulicy Słomińskiego do ulicy Świętojerskiej). Na tych ulicach przez cały dzień będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Na pozostałych ulicach objętych trasą biegu, w tym na Wisłostradzie, ruch zostanie wstrzymany od godziny 18.30 do godziny 23.30. "Organizator zapowiada otwieranie ulic w miarę jak ostatni uczestnicy biegu będą je opuszczali" - zapowiedział ratusz.

Utrudnienia 7.08 na Wisłostradzie

Dla zamkniętej jezdni zachodniej Wisłostrady (na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Wilanowskiej) objazd będzie prowadził ulicami: Trasa AK- al. Prymasa Tysiąclecia - Al. Jerozolimskie – "Grzymały" Sokołowskiego – Wawelska – Trasa Łazienkowska . Ominięcie trasy biegu będzie możliwe także ulicami: Krasińskiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego – Trasą Łazienkowską. Objazd dla zamkniętych ulic Bonifraterskiej, pl. Krasińskich i Miodowej przebiegać będzie ulicami: Andersa - pl. Bankowy – Marszałkowska. Rejon Powiśla objęty ulicami: Browarną, Topiel, Kruczkowskiego i Czerniakowską będzie miał zapewnioną możliwość obsługi komunikacyjnej ulicami Dobrą – Solec lub Książęcą – Rozbrat.

Utrudnienia 7.08 - komunikacja miejska

Utrudnienia czekają też pasażerów miejskiej komunikacji. Od godziny 15 zmienią się trasy autobusów linii 100, 116, 178, 503 i 518.

Od ok. 18.30, objazdem pojadą też autobusy linii: 106, 118, 127, 162, 166, 180 i 185 oraz linii nocnych: N14, N16, N44 i N64. W miarę przemieszczania się biegaczy i otwierania dla ruchu kolejnych ulic, część tras objazdowych się zmieni, a kolejne linie będą wracały na swoje podstawowe trasy.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE