Warszawa

i

Autor: pixabay.com / Laura Evonne's Photos flickr.com / Marcin Polak flickr.com Warszawa

Warszawa: utrudnienia w ruchu 23-26.06. Wiele wydarzeń na ulicach stolicy

2022-06-25 11:58

Od czwartku do niedzieli w Warszawie odbędzie się kilka dużych wydarzeń ulicznych. Wpłyną one na reorganizację ruchu i zmiany w kursowaniu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. Sprawdźcie, jakich utrudnień należy się spodziewać między 23. a 26. czerwca.

Utrudnienia drogowe w Warszawie występować będą od czwartku, 23 czerwca do niedzieli, 26 czerwca. Każdego dnia do końca tygodnia na ulicach stolicy odbywają się bowiem masowe wydarzenia. W czwartek wrotkarze i rolkarze pojadą na Pragę w ramach Nightskating Warszawa. Na ten dzień zaplanowano też przemarsz Traktem Królewskim. W piątek odbywa się Masa Krytyczna na ulicach Śródmieścia i Mokotowa, w sobotę na ulicę wyjdzie Parada Równości – Warszawa i Kijów dla równości i pokoju, zaś przez cały weekend trwa Święto ulicy Stalowej. Na czas tych wydarzeń niektóre ulice zostaną zablokowane. W dalszej części artykułu sprawdzicie, gdzie należy się spodziewać utrudnień.

Ulica Kaczyńskiego w Warszawie

Czwartek, 23.06 - przemarsz Traktem Królewskim i Nightskating Warszawa

Na czwartek, 23 czerwca, w godzinach 11:00-16:00 zaplanowano przemarsz Traktem Królewskim. Udział wziąć może nawet kilkaset osób. Zgromadzenie rozpocznie się na pl. Zamkowym, a następnie przejdzie: Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży do budynku przy ul. Wiejskiej 12a. W przypadku braku przejezdności Traktem Królewskim autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dodatkowe informacje na stronie Infoulice.

Również dzisiaj, w godzinach wieczornych, kolejny w tym sezonie przejazd z cyklu Nightskating Warszawa. 23 czerwca, wrotkarzy i rolkarzy będzie można spotkać na ulicach Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ. Na 26-kilometrowej trasie przejadą m.in. przez most Poniatowskiego, Grochowską, Fieldorfa, Wal Miedzeszyński, most Gdański i Andersa. Uczestnicy i uczestniczki zbiorą się o godz. 19.30 przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Start przejazdu o godz. 20.30. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie Infoulice.

Piątek, 24.06 - Warszawska Masa Krytyczna

W piątek, 24 czerwca kolejna Warszawska Masa Krytyczna. Tym razem rowerzystów będzie można spotkać w Śródmieściu i na Mokotowie. Cykliści rozpoczną przejazd o godzinie 19:00 z pl. Zamkowego i przejadą m.in. Marszałkowską, Puławską, Domaniewską, al. Niepodległości, al. Jana Pawła II i Grzybowską. Blisko 17 kilometrowy przejazd zakończy się około godziny 21:00. W jego trakcie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. Szczegóły na stronie Infoulice.

Sobota, 25.06 - Parada Równości: Warszawa i Kijów dla równości i pokoju

W sobotę, 25 czerwca, ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Równości. Start o godzinie 14:00. Uczestnicy przejdą ulicami: Marszałkowską przez pl. Konstytucji do Waryńskiego, a następnie al. Armii Ludowej by do centrum wrócić al. Niepodległości, Chałubińskiego, przez rondo ONZ do ulicy Świętokrzyskiej. W czasie parady ruch na tych ulicach zostanie wstrzymany. Swoje trasy zmieni szereg linii autobusowych, a także tramwajowych. Zakończenie parady około 17:30. Więcej informacji drogowo-komunikacyjnych dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie Infoulice.

Weekend, 25-26.06 - Święto ulicy Stalowej

W weekend dwudniowe Święto ulicy Stalowej na Pradze-Północ. W sobotę i niedzielę, 25-26 czerwca, ulica będzie wyłączona z ruchu. Kierowcy będą mogli objechać wyłączony fragment ulicy Stalowej jadąc Środkową, Strzelecką i Szwedzką. Na weekendowy festiwal można będzie wygodnie dojechać tramwajami. W sobotę, 25 czerwca po raz pierwszy w tym roku wyjadą na ulice – w ramach Warszawskich Linii Turystycznych – zabytkowe tramwaje linii T. Uruchomiona zostanie także specjalna linia 32. Dodatkowe informacje związane z objazdami w czasie Święta ulicy Stalowej na stronie Infoulice.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE