Warszawa szykuje kolejną rewolucję śmieciową! Więcej zapłacą single

2021-11-15 18:31

Po raz trzeci stołeczni radni mają zmienić system naliczania opłat za śmieci w stolicy. Poprzednie dwa, czyli ryczałtowy i według zużycia wody, zostały zakwestionowane przez sądy. Teraz stawki mają być uzależnione od metrażu mieszkania. Co na to mieszkańcy?

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?

Radni zmienią system naliczania opłat w Warszawie

W tym tygodniu warszawscy radni po raz trzeci zmienią system naliczania opłat za śmieci. Poprzednie dwa - ryczałtowy i ten powiązany z licznikami zużycia wody - zostały zakwestionowane przez sądy. Miasto szykuje więc kolejną rewolucję, a ratusz opracował nowy plan, którym powinni zająć się radni. Ta propozycja zakłada, aby opłaty za wywóz odpadów były uzależnione od wielkości mieszkania. Za śmieci w mieszkaniu do 30 m.kw. mielibyśmy zapłacić 65 złotych miesięcznie, a od 80 m.kw. - 102 złote.

- To zmiana przewidywana przez ustawodawcę. Musimy zmienić ten system, bo obecny został częściowo unieważniony przed sąd. Będziemy o tym dyskutować z radnymi w tym tygodniu. Żaden z proponowanych przez ustawodawcę systemów nie jest doskonały. Stara metoda naliczania uderza w rodziny, a planowana - w singli i osoby mieszkające samotnie w dużych mieszkaniach - mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Potapowicz.

Czytaj także: Mecze ważniejsze niż zdrowie? Szpital na PGE Narodowym jeszcze nie ruszył

Nowe stawki miałyby wejść w życie od przyszłego roku. Radni zajmą się nimi już w czwartek na najbliższej sesji Rady Miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Matematyka na poziomie podstawówki. Szybki test z geometrii. Dzieci zdobędą 11/15

Pytanie 1 z 15
1 metr to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE