Kobieta oszukiwała przy samoobsługowej kasie

i

Autor: jo 29-latka oszukiwała przy samoobsługowej kasie i kradła produkty. Może trafić za kratki

Warszawa: oszukiwała w kasie samoobsługowej, może trafić za kratki

Kasy samoobsługowe w marketach pozwalają zaoszczędzić czas, ale są także wykorzystywane przez nieuczciwych klientów. 29-letnia Ukrainka robiąc przez kilka dni zakupy w jednym ze sklepów na Bielanach, zamiast drogich truskawek czy papryki nabijała na kasę... kapustę. Dodatkowo w trakcie jednej z wizyt w sklepie ukradła artykuły spożywcze o wartości blisko 40 zł.

29-letnia Ukraina znalazła prosty sposób na półdarmowe zakupy. Zamiast płacić po kilkanaście złotych za truskawki czy paprykę, w samoobsługowej kasie zawsze skanowała tańszą kapustę. Kapusta była także zamiennikiem dla arbuza, a nawet cebuli. Różnica pomiędzy zakupionym towarem a jego rzeczywistą wartością wynosiła ok. 25 złotych. Kobieta działała w ten sposób przez kilka dni.

Zamiast zapłacić za odkurzacz, zważył go jako cebulę i wyniósł ze sklepu

Zatrzymana na gorącym uczynku

Proceder wyszedł na jaw po tym, gdy ochroniarz przyłapał kobietę na kradzieży produktów spożywczych o wartości blisko 40 złotych i wezwał do sklepu przy ul. Przy Agorze policję.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili kobiecie zarzut oszustwa. 29-latka odpowie teraz za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła do urządzenia skanującego inne wartości i rodzaje kupowanego towaru. To przestępstwo zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje prokuratura.

Poranna kradzież w sklepie koło Torunia. Rozpoznajesz sprawców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE