Warszawa pod śniegiem. Szykuje się powrót zimy w stolicy? [ZDJĘCIA OD CZYTELNIKÓW]

2021-03-11 22:27
Warszawa pod śniegiem. W stolicy znów zawitała zima!
Autor: zdjęcia czytelników Warszawa pod śniegiem. W stolicy znów zawitała zima!

Jednego dnia blisko 20 stopni na plusie, a kolejnego kilka na minusie. Warszawa znów jest zasypana śniegiem. W niemal wszystkich dzielnicach na chodnikach tworzą się białe dywany z płatków śniegu. Czytelnicy wysłali nam zdjęcia! Zobaczcie, jak wygląda Warszawa zasypana śniegiem

Pierwszy dzień wiosny już 21 marca, a w Warszawie spadł śnieg. Sypie już przez kilka godzin, a na chodnikach tworzą się niewielkie zaspy. Śnieg spadł m.in. na Pradze Południe, Pradze Północ czy Mokotowie. Nasi czytelnicy wysłali też zdjęcia z Łomianek. Termometry wskazują -2 stopnie Celsjusza, ale odczuwalna temperatura to nawet - 10 stopni. Czy szykuje się powrót zimy?

Prognoza pogody na jutro [WARSZAWA]

Wszystko wskazuje na to, że w piątek rano po śniegu nie będzie już śladu. Termometry mają wskazywać około 7 stopni na plusie. Można też spodziewać się dużo słońca! W nocy temperatura także na plusie.

- Do Warszawy dotarł front atmosferyczny z zachodu, a z nim opady deszczu, deszczu ze śniegiem i spadek temperatury. Monitorujemy sytuację na drogach, w pogotowiu jest już kilkadziesiąt posypywarek. W razie potrzeby na jezdnie zostaną wysłane dodatkowe pojazdy. Bądźcie ostrożni - informował jeszcze niedawno prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sytuacja jednak jest dynamiczna. Zarząd Oczyszczania Miasta wypuścił już 42 posypywarki. Pracują na mostach, wiaduktach i stromych ulicach, takich jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg.

Ostrzeżenia IMGW

Póki co ostrzeżeń IMGW dla Warszawy - nie ma. Synoptycy alarmują natomiast, że na Suwalszczyźnie i Podlasiu, gdzie front dotrze za kilka godzin, może spać dużo śniegu. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 8 cm. Dość duże opady prognozowane są w Bieszczadach, gdzie może spaść nawet 10 cm śniegu. Do tego wszystkiego mocno wieje, a największe porywy wiatru spodziewane są na wybrzeżu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy! A może chcesz pochwalić się zdjęciami zimy? Chętnie dołączymy je do naszej galerii!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Mimo dodatnich temperatur wędkarze wchodzą na lód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE