Warszawa wydaje, żeby oszczędzać! Oświetlenie LED pojawi się na stołecznych ulicach

2020-04-27 18:42
Warszawa wymieni oświetlenie
Autor: um.warszawa Warszawa wymieni oświetlenie

Polskie miasta szukają oszczędności. To w związku z pandemią i kryzysem spowodowanym przez wprowadzone przez rząd ograniczenia. Koronawirus generuje dużo większe koszty, niż były zabezpieczane na ten rok w miejskich budżetach. Warszawa ma zamiar w najbliższych latach oszczędzać na miejskim oświetleniu. Ale wcale nie zamierza z niego zrezygnować.

Oświetlenie LED

Do końca 2022 r. na wszystkich głównych ulicach Warszawy pojawi się nowe oświetlenie LED. Będzie jaśniej i bezpieczniej, a koszty energii zmniejszą się trzykrotnie. Nowoczesne latarnie będą także o wiele bardziej przyjazne dla środowiska. - Czeka nas kompleksowa wymiana wszystkich opraw oświetleniowych. Do 2022 roku chcemy zmniejszyć trzykrotnie użycie energii elektrycznej. Chcemy też dać przykład innym miastom. Przede wszystkim, dlatego że takie rozwiązanie jest ekologiczne. Ale pomoże też zaoszczędzić miliony złotych w tym trudnym czasie - mówił na briefingu prasowym prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. 

Iluminacja świąteczna

Oszczędności będą też dotyczyć iluminacji świątecznej. Mimo że była oceniona jako jedna z najpiękniejszych w Europie -  w tym roku będzie skromniej. W stolicy zostaną oświetlone jedynie choinka i Trakt Królewski. W innych miejscach iluminacji nie będzie. Wszystkie te ekologiczne rozwiązania mają pomóc Warszawie zaoszczędzić ponad 20 milionów złotych.

Polski lekarz, dr Paweł Szczuciński ratował we Włoszech chorych na koronawirusa. Patrzyłem jak umierają ludzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE