Warszawa Nie marnuje

i

Autor: um.warszawa.pl Warszawa "Nie marnuje"

Warszawa "Nie marnuje" - rusza cykl spotkań edukacyjnych na warszawskich targowiskach [DATY]

2022-04-05 9:49

Edukacja dotycząca zagadnienia niemarnowania żywności i bezpłatne pokazy kulinarne - tym właśnie są odbywające się na stołecznych targowiskach spotkania z cyklu "Nie marnuje". Sprawdźcie ich daty i poznajcie szczegóły akcji.

Marnowanie żywności to problem dotyczący wielu zachodnich społeczeństw. Widać to szczególnie w miastach, gdzie każdego dnia do śmietników trafiają tony żywności. Przeciwdziałać temu mogą tylko uświadomieni w zakresie racjonalnego wykorzystania żywności mieszkańcy. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które podjęło inicjatywę tworzenia dobrze działającej i zrównoważonej polityki żywnościowej. Stolica spełnia w ten sposób zobowiązania Paktu o Żywnościowej Polityce Miejskiej z Mediolanu, którego jest sygnatariuszem. Jednym z programów edukacyjnych miasta jest realizowany na warszawskich targowiskach cykl spotkań "Nie marnuje". W dalszej części artykułu piszemy, na czym polega akcja oraz kiedy i gdzie odbywają się spotkania.

Groził innemu kierowcy pistoletem

Edukacja i gotowanie na warszawskich targowiskach

Cykl "Nie marnuje" to dla kupców i klientów warszawskich targowisk okazja, by dowiedzieć się, jak zmniejszyć ilość wyrzucanej żywności. Wszyscy mogą również wziąć udział w pokazach kulinarnych, podczas których szefowa kuchni Anna Klajmon (uczestniczka programu TOP CHEF) pokazuje, jakie potrawy można przyrządzić z pozornie bezużytecznych warzyw i owoców. Natomiast edukatorka Sylwia Lenartowicz opowiada, co konkretnie zrobić, żeby ograniczyć marnotrawienie żywności.

Daty spotkań z cyklu "Nie marnuje"

W ramach przedsięwzięcia, na kwiecień zaplanowano kilka spotkań dotyczących niemarnowania żywności. Oto ich daty i miejsca:

  • 5.04 (wtorek) targowisko Wolumen, godz. 10:00-13:00;
  • 6.04 (środa) Centrum Handlowe Szembeka, godz. 10:00-13:00;
  • 7.04 (czwartek) Ryneczek Poraje godz. 10:00-13:00;
  • 8.04 (piątek) targowisko na rogu ul. Afrykańskiej i ul. Egipskiej, godz. 11:00-14:00;
  • 12.04 (wtorek) targowisko Wałbrzyska, godz. 10:00-13:00;
  • 15.04 (piątek) Hale Mirowskie, godz. 10:00-13:00.

Kwietniowa zbiórka żywności

Jak podaje strona urzędu miasta: Spotkania edukacyjne są wstępem do kolejnych działań zaplanowanych w ramach programu "Nie marnuje". W połowie kwietnia wystartuje zbiórka żywności, do udziału w której zostaną zaproszeni kupcy z warszawskich targowisk. Na dotyczące jej szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE