Solaris Urbino 18 Electric

i

Autor: https://www.facebook.com/mza.warszawa/ Solaris Urbino 18 Electric

Warszawa: MZA testuje autobus elektryczny. Wiemy, na jakiej linii się pojawi!

2022-07-08 20:10

Do końca lipca po warszawskich ulicach będzie jeździł elektryczny autobus Solaris Urbino 18 Electric. Miejskie Zakłady Autobusowe chcą przetestować nowy model autobusu. Sprawdźcie, na jakiej linii będzie jeździł.

Nowoczesny elektryk we flocie MZA. Jaką linię obsługuje?

We flocie miejskiego przewoźnika jeżdżą już elektryczne solarisy, ale ten model jest inny. "Autobus posiada przede wszystkim silnik centralny, pantograf przesunięty na drugą oś, większą baterię - 200kWh oraz w pełni elektryczne ogrzewanie" - wyjaśniły Miejskie Zakłady Autobusowe. Ten nowoczesny autobus od poniedziałku, 11 lipca będzie zasilać 4 brygadę linii 158.

56-latka wjechał na przejazd kolejowy mimo zakazu. Gigantyczny mandat

Ekologiczne autobusy w MZA

W grudniu 2021 roku MZA miały w parku taborowym 1 385 autobusów, w tym 260 elektrycznych, 235 gazowych i cztery hybrydowe. Dziś największy warszawski operator autobusowy posiada 24 ładowarki pantografowe o dużej mocy na krańcach: Chomiczówka, Esperanto, Konwiktorska, Nowodwory, Spartańska, Szczęśliwice i Wilanów oraz w zajezdniach przy Ostrobramskiej, Stalowej, Włościańskiej i Woronicza. Pozwalają one w ciągu 20 minut postoju naładować baterie do około połowy pojemności. MZA mają też 160 stanowisk ładowania wtyczkowego, które służą do wolnego ładowania podczas dłuższej przerwy w zajezdni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE