Warszawa: Granat na Białołęce! Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

2021-04-08 9:02 a.d.
Warszawa: Granat na Białołęce! Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej
Autor: Canva.com Warszawa: Granat na Białołęce! Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

Warszawa: Granat na Białołęce! Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. ,,Strażnicy miejscy zabezpieczali 6 kwietnia na Białołęce miejsce znalezienia granatu moździerzowego. Niewybuch został podjęty przez patrol saperski'' - czytamy na stronie warszawskiej Straży Miejskiej.

To był niezwykle stresujący dzień dla warszawskiej Straży Miejskiej. 6 kwietnia funkcjonariusze z VI Oddziału Terenowego zostali wezwani na jedną z posesji u zbiegu Modlińskiej i Jana Husa. Znaleziono tam niewybuch z czasów II wojny światowej.Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie, bo nawet po tak długim czasie przebywania pod ziemią lub w piwnicy materiały wybuchowe wciąż mogą być niebezpieczne. Jak czytamy na stronie SM:

Strażnicy przejęli zabezpieczenie zagrożonego miejsca od policjantów i oczekiwali na przyjazd patrolu saperskiego. Na czas jego pracy przy niewybuchu strażnicy wstrzymali ruch pieszy i samochodowy na ul. Modlińskiej. Około godz. 12.40 granat moździerzowy został wywieziony na wojskowy poligon.

Weterynarze sprawdzają czy małe wiewiórki przytyły

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!