Warszawa gra z WOŚP! Zobacz, co miasto przekazało na licytacje

2020-01-12 10:38
Warszawa gra z WOŚP!
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Warszawa gra z WOŚP!

Już dzisiaj 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tysiące wolontariuszy na ulicach Warszawy zbierają pieniądze do puszek. Wesprzeć fundację można też poprzez internetowe aukcje! Wylicytować można m.in. poprowadzenie audycji na żywo z ekipą programu "Obudź się na Jankesa", ale też wiele wyjątkowych przedmiotów, od miasta!

Kolacje z gwiazdami, samochody, bilety na wydarzenia, a nawet replika Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk. Łącznie to już kilkadziesiąt tysięcy przedmiotów, które można wylicytować w popularnym serwisie aukcyjnym. Swoje aukcje przygotowali m.in. prezydent Rafał Trzaskowski, wiceprezydent Paweł Rabiej, Miejskie Zakłady Autobusowe czy Metro Warszawskie! Jedno jest pewne, taka okazja może się już nie powtórzyć, bo wylicytować można m.in. podróż w czasie, wyjątkowe kursy lub wycieczkę tam, gdzie zwykły mieszkaniec stolicy nie może się wybrać. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej, czyli m.in. na wyposażenie sal operacyjnych.

Wybrane aukcje miejskie

Prezydent Rafał Trzaskowski w tym roku osobiście przekaże wyjątkowy pakiet literacki, na który składają się publikacje laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

Metro Warszawskie wystawiło wycieczkę do niedostępnej na co dzień Stacji Techniczno Postojowej na Kabatach. Będzie można nie tylko zwiedzić centrum dowodzenia całym systemem metra, ale też spróbować swoich sił za sterami symulatora pociągu metra. Tramwaje Warszawskie oferują kurs jazdy tramwajem u warszawskich motorniczych.

Można również przenieść się do lat 20-tych XX wieku i wylicytować niepowtarzalną wycieczkę ulicami Warszawy na pokładzie legendy przedwojennej komunikacji – odrestaurowanego 90-letniego autobusu Somua.

Użytkowników Warszawskiego Transportu Publicznego z pewnością zainteresują licytacje czterech Warszawskich Kart Miejskich z okazjonalną grafiką. Jedna karta ma wgrany bilet 90-dniowy, a kolejne trzy – bilet 30-dniowy. Wszystkie są ważne w pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Wylicytować można także dzień z Zarządem Transportu Miejskiego. Będzie można poznać kulisy pracy pracowników ZTM.
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przygotuje dla zwycięzców licytacji kolację inspirowaną kuchnią azjatycką. Straż Miejska tradycyjnie wystawiła na licytację kursy samoobrony. Na kibiców futbolu z kolei czeka piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa.

Na aukcji można również wylicytować Dzień w Schronisku „Na Paluchu” i zobaczyć, jak na co dzień wygląda opieka nad prawie 600 zwierzakami. Będzie można również zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających.

To już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harmonogram wydarzeń, które odbędą się w Warszawie znajdziecie >>TUTAJ<<. Przygotowaliśmy także spis utrudnień i objazdów. Więcej na temat aukcji przeczytacie >>TUTAJ<<.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE