Warszawa: DZIEŃ BEZ SAMOCHODU 2021 - kiedy skorzystamy z transportu publicznego za darmo?

2021-09-21 13:57
Tramwaj
Autor: Chris flickr.com5 Tramwaj

Kolejny raz skorzystamy transportu publicznego zupełnie za darmo! To z okazji dnia bez samochodu 2021, który Warszawa organizuje już po raz dziewiętnasty. Sprawdźcie, kiedy będziemy mogli jeździć autobusami, tramwajami, metrem i SKM-kami bez biletu.

Dzień bez samochodu 2021 - Warszawa organizuje wydarzenie już po raz dziewiętnasty! Pierwszy raz mieszkańcy i mieszkanki stolicy mogli skorzystać z darmowego transportu publicznego w 2002 roku. Inicjatywa została pomyślana jako zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego tegoroczna edycja rozpoczęła się 16 września. W ramach tego wydarzenia mogliśmy między innymi odwiedzić powstającą właśnie stację C20 Kondradowicza, na drugiej linii metra. Dzień Bez Samochodu oficjalnie zamknie obchody ETZT. Warto wówczas przesiąść się z własnych samochodów do warszawskich autobusów, tramwajów, metra, WKD i kolei mazowieckich - za przejazdy nie zapłacimy bowiem ani grosza. W dalszej części artykułu poznacie datę dnia bez samochodu 2021.

Policyjny dron wypatrzył pod Warszawą trzy plantacje marihuany

Kiedy jest dzień bez samochodu 2021 w Warszawie?

Podczas dnia bez samochodu 2021 za darmo po Warszawie będzie się można poruszać tramwajami i autobusami ZTM, metrem, Warszawską Koleją Dojazdową i Kolejami Mazowieckimi. Co ważne, by jeździć bez biletu, nie będziemy potrzebowali żadnego dokumentu stwierdzającego prawo do podróżowania, takiego jak prawo jazdy czy legitymacja studencka. Kiedy jest dzień bez samochodu 2021 w Warszawie? Przedsięwzięcie zaplanowano na środę, 22 września.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE