Anna Jantar

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wyjątkowy pomysł

W Warszawie powstaje mural upamiętniający Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego

2023-03-31 19:33

Na warszawskich Bielanach ruszyło malowanie muralu upamiętniającego Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. Pokryje on ścianę budynku przy al. Reymonta 21, gdzie w latach 70. mieszkali artyści. Wielu mieszkańców jest naprawdę zachwyconych tą inicjatywą.

O upamiętnienie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego od lat zabiegali fani oraz mieszkańcy dzielnicy, z którą artyści związani byli przez lata. Po przeprowadzce do Warszawy zamieszkali w niewielkiej kawalerce na ul. Słowackiego na Żoliborzu, niedaleko Teatru Komedia. Po narodzinach córki Natalii przeprowadzili się do większego mieszkania przy al. Reymonta 21 na nowopowstałym osiedlu Wawrzyszew.

Czytaj również: Nowe centrum handlowe pod Warszawą już otwarte. Park Glinianka przyciągnął tłumy

Mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego w Warszawie

Anna Jantar w latach 70. była jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Mieszkanie na warszawskich Bielanach było miejscem, gdzie mogła chwilę odetchnąć pomiędzy kolejnymi koncertami. W domowym zaciszu ok. 64-metrowego mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze razem z mężem Jarosławem Kukulskim tworzyli kolejne przeboje. Po latach córka artystów Natalia Kukulska odnalazła nagrania audio, zarejestrowane na domowym magnetofonie, dokumentujące proces twórczy piosenkarki i kompozytora.

Mural realizowany jest w porozumieniu z Natalią Kukulską, we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Zaprojektował go Adam Żebrowski, który jest też autorem okładek płyt Natalii Kukulskiej i wieloletnim przyjacielem rodziny. Na muralu znajdzie się tytuł "Życia mała garść" – piosenki skomponowanej przez Jarosława Kukulskiego do słów Jerzego Dąbrowskiego. Ich wspólne zdjęcie wkomponowane jest w grafikę płyty winylowej w vintage'owych kolorach i zwieńczone autografami artystów.

Odsłonięcie muralu na budynku Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaplanowane jest na 11 kwietnia o godzinie 10:00 przy al. Reymonta 21.

Szczeciński Jarmark Wielkanocny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE