Mural Agnieszki Osieckiej

i

Autor: UM Praga Południe

sztuka

W Warszawie powstaje mural poświęcony Agnieszce Osieckiej. Zostanie odsłonięty w jej urodziny

2023-10-09 8:31

Na Saskiej Kępie powstaje mural poświęcony Agnieszce Osieckiej, która była związana z tą dzielnicą przez całe życie. Pomnik ku jej pamięci stoi już na rogu ulic Francuskiej i Obrońców, a teraz przy Francuskiej pojawi się kolejne upamiętnienie znanej artystki. Mural zostanie odsłonięty w rocznicę jej urodzin.

Mural dla Agnieszki Osieckiej

Agnieszka Osiecka to polska poetka oraz autorka tekstów piosenek, która przez przez całe życie związana była z warszawską Saską Kępą. 9 października tego roku minie 87 lat od dnia jej narodzin. Z tej okazji przy ulicy Francuskiej o godzinie 12:00 odsłonięty zostanie mural poświęcony artystce. Podczas uroczystości organizatorzy będą rozdawać chętnym sadzonki bzu.

"Serdecznie zapraszamy wraz z Czary-Mury: Marek Grela & Marta Piróg oraz Fundacją im. Agnieszki Osieckiej "Okularnicy" 9.10.2023 r. (ul. Francuska 33) w dzień urodzin Poetki, na odsłonięcie muralu Agnieszki Osieckiej. Również tego dnia zasadzimy największy bukiet bzu (przy pomniku A. Osieckiej), a także rozdamy sadzonki bzu. Do zobaczenia!" - pisze Urząd Dzielnicy Praga-Południe na Facebooku.

Bukiet bzu przy pomniku Agnieszki Osieckiej

O godzinie 13, tuż po odsłonięciu muralu Agnieszki Osieckiej, odbędzie się posadzenie bukietu bzu przy pomniku artystki na skrzyżowaniu ulicy Francuskiej i Obrońców.

Tak wyglądają warszawskie murale. Zobacz zdjęcia:

Saska Kępa zamknięta! Drogowcy szykują rewolucję
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE