W Warszawie brakuje policjantów! Mimo to, jest coraz więcej jest mandatów za brak maseczki

2020-10-20 13:51 Alina Makarczuk
Policjanci pilnują przestrzegania obostrzeń w Warszawie
Autor: KSP Policjanci pilnują przestrzegania obostrzeń w Warszawie

Koronawirus nie omija policjantów. 92 funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji jest zakażonych, ponad tysiąc przebywa na kwarantannie. Mimo braków kadrowych, stołeczni policjanci w trzy dni wystawili ponad 1200 mandatów za brak maseczek. "Cały czas jesteśmy na ulicach, pełnimy służbę, dbamy o bezpieczeństwo". Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Tak będzie wyglądał szpital polowy na Narodowym

Koronawirus nie omija policjantów

W sumie w Warszawie w tej chwili jest zatrudnionych prawie 10 tys. policjantów. Już ponad 1200 z nich od początku pandemii trafiło na kwarantannę. Od początku pandemii, w sumie 240 z nich zachowało na COVID-19. W tej chwili w Komendzie Stołecznej Policji jest ponad tysiąc wolnych wakatów. Chętnych do pracy nie brakuje, ale przez epidemię koronawirusa, wstrzymane zostały nabory, a badania dla kandydatów były co jakiś czas przesuwane. Mimo to, policjanci cały czas są na straży porządku i dalej pełnią służbę. 

- Mamy 1231 wakatów. Ale nie ma to wpływu na to, co dzieje się na ulicach, bo akurat na ulicach jest nas w tej chwili więcej niż wcześniej. Pełnimy służbę dalej. Dbamy o bezpieczeństwo, pilnujemy przestrzegania obostrzeń i stosujemy zasadę "zero tolerancji" wobec osób, które nie stosują się do przepisów i ograniczeń, które mają na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa. Apelujemy więc o noszenie maseczek - mówi rzecznik KSP Sylwester Marczak. 

Mandaty za brak maseczki

Już ponad tysiąc mandatów dostali warszawiacy, od momentu wejścia stolicy do czerwonej strefy! Są kontrole policji nie tylko na ulicach, ale też w komunikacji miejskiej i sklepach. Policjanci w całym kraju przestali pouczać i stosują zasadę "zero tolerancji" wobec osób, łamiących obostrzenia. To wszystko ma na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w całej Polsce od 10 października (kiedy cała Polska stała się strefą żółtą), policjanci wystawili ponad 55 tysięcy mandatów za brak maseczki, pouczyli ponad 200 tysięcy osób i skierowali do sądu ponad 15 tysięcy wniosków o ukaranie za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Czytaj także: https://www.eska.pl/warszawa/jeden-szpital-polowy-na-narodowym-w-warszawie-drugi-moze-powstac-w-szkole-aa-Xj8B-rJNz-X5AL.html