Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / internet / facebook.com/INNI.Dominik.Kowalczyk

W Raszynie powstał olbrzymi mural Igi Świątek

2022-11-16 15:47

Wielki mural z podobizną tenisistki będzie można podziwiać już wkrótce w Raszynie. Mural Igi Świątek pojawi się na ścianie budynku szkoły podstawowej.

Mural Igi Świątek w Raszynie

Miejsce powstania muralu słynnej polskiej tenisistki nie jest przypadkowe, bo Raszyn to rodzinna miejscowość Igi Świątek. Podobizna tenisistki pojawiła się na ścianie budynku szkoły podstawowej im Cypriana Godebskiego przy ulicy Szkolnej 2. Twórcą muralu jest artysta Dominik Kowalczyk.

Powstanie muralu w tym miejscu to inicjatywa klubu KS Raszyn oraz stowarzyszenia „Projekt Raszyn”. W ten sposób mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości chcą uhonorować Igę Świątek za jej wielkie osiągnięcia sportowe. Polska tenisistka tylko w tym sezonie wygrała, aż osiem turniejów rangi WTA, w tym dwa wielkoszlemowe. Iga również jako pierwsza Polka została liderką listy WTA.

Uroczystość symbolicznego odsłonięcia muralu Igi Świątek odbędzie się 18 listopada (piątek) o godzinie 12.00. Podczas wydarzenia wręczymy nagrody laureatom konkursu "Aktywne Mazowsze"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE