W niedzielę 2 kwietnia odbędzie się pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka. Historyk i socjolog miał 71 lat

i

Autor: PAP/Paweł Supernak W niedzielę 2 kwietnia odbędzie się pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka. Historyk i socjolog miał 71 lat

Pogrzeb Pawła Śpiewaka

W niedzielę 2 kwietnia odbędzie się pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka. Historyk i socjolog miał 71 lat

2023-04-01 9:51

Pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbędzie się 2 kwietnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej w Warszawie. Taką informację w sobotę na Twitterze przekazał jego syn Jan Śpiewak.

Pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka

Informację o dacie pogrzebu Pawła Śpiewaka przekazał na Twitterze jego syn Jan Śpiewak. "30.03 zmarł nasz Tata, Dziadek – Paweł Śpiewak. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Żydowskim przy ul Okopowej, 2.04 o godzinie 13.00" – napisał.

Nie żyje Paweł Śpiewak – kim był?

Prof. Paweł Śpiewak zmarł w czwartek 30 marca.

Mężczyzna urodził się 17 kwietnia 1951 roku w Warszawie. Był socjologiem i historykiem idei, publicystą, a w latach 2005-2007 również posłem na Sejm RP z listy Platformy Obywatelskiej.

Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia i Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Przez dziewięć lat pełnił również funkcję dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Warszawa. Senior z Mokotowa chciał pomóc "policjantom". Wyniósł przed blok 650 tysięcy złotych w reklamówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE