W końcu zima dotarła do stolicy! Wyczekiwany śnieg na ulicach Warszawy [PROGNOZA POGODY]

2020-01-29 12:02
Zima odwiedziła stolicę!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zima odwiedziła stolicę!

Mieszkańcy stolicy w końcu doczekali się śniegu! Jest jednak na tyle ciepło, że płatki od razu się topią. Raczej nie powinniśmy się spodziewać, że wychodząc z pracy wpadniemy w śnieżne zaspy. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach?

Kalendarzowa zima rozpoczyna się 21 grudnia, ale do stolicy przyszła trochę spóźniona. Stosunkowo wysokie temperatury powietrza i brak opadów sprawiały, że większość mieszkańców stolicy myślała już tylko o nadchodzącej wiośnie. Synoptycy przewidywali, że na zimę nie ma co liczyć. Ale zima... jak zwykle zaskoczyła! Od rana w różnych dzielnicach Warszawy na ulice spadają płatki śniegu. Termometry wskazują ok. 3 stopni Celsjusza, więc śnieg od razu się topi, a na ulicach robi się nieprzyjemnie. W nocy także nie należy spodziewać się przymrozków. Musimy się przygotować na "jesienną" pluchę.

Prognoza pogody na 30 stycznia 

W czwartek także nie należy spodziewać się gigantycznych opadów śniegu. Może trochę popadać, ale przez cały dzień termometry będą wskazywały 2-3 stopnie Celsjusza. Wieczorem zamiast śniegu będzie padał deszcz.

Prognoza pogody na 31 stycznia

Lepiej wziąć ze sobą parasolkę, bo przez cały dzień będzie padał deszcz. Temperatura wzrośnie o połowę! Na termometrach ok. 6 stopni Celsjusza. Będzie dużo chmur.

Prognoza pogody na 1 lutego

Przelotne opady deszczu i nawet 10 stopni Celsjusza! Zapowiada się też ciepła noc, bo temperatura spadnie o zaledwie kilka stopni.

Prognoza pogody na 2 lutego

Ten dzień będzie równie ciepły, co sobota. Należy się jednak spodziewać większych opadów deszczu. Przez cały dzień na termometrach ok. 7 stopni Celsjusza.

Wiele wskazuje na to, że zima postanowiła odwiedzić mieszkańców stolicy tylko na chwilę. W tym roku warszawiacy raczej nie ulepią bałwana. Chociaż jak wiadomo, pogoda jest bardzo zmienna i jeszcze wiele może się zmienić. Przypominamy, że kalendarzowa wiosna już 21 marca!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE