pociąg

i

Autor: Pixabay

Z kraju

W długi weekend kontrole nie tylko na drogach. SOK zapowiada wzmożone działania

2023-06-07 20:17

W okresie długiego weekendu w okolicach święta Bożego Ciała większa liczba funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zadba o bezpieczeństwo podróżnych - poinformowała SOK w środowym komunikacie. Funkcjonariusze przekazali również, kogo szczególnie będą mieli na oku oraz o czym należy pamiętać w czasie wyjazdów.

Jak wyjaśniono, funkcjonariusze SOK biorący udział w działaniach, będą pełnić służbę porządkową na dworcach kolejowych, w pociągach i na szlakach kolejowych, a pojazdy SOK będą obecne na przejazdach kolejowo-drogowych.

Czytaj również: Bramki w warszawskim metrze do likwidacji? Ludzie ledwo zmieścili się na peronie

Intensywne kontrole SOK w długi weekend

SOK zapowiada, że mundurowi będą stanowczo interweniować wobec kierujących, zwrócą uwagę także na pieszych i rowerzystów. Ze zdecydowaną reakcją ze strony SOK spotkają się też osoby, które przechodzą przez tory w miejscach niedozwolonych.

Przypomniano, że pracę funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wspierają Mobilne Centra Monitoringu, noktowizory, termowizory i fotopułapki, a także specjalnie szkolone psy służbowe. Wszyscy funkcjonariusze SOK są przeszkoleni z taktyk i technik interwencyjnych oraz udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi będą także współpracować m.in. z Policją, Strażą Graniczną, Inspekcją Transportu Drogowego oraz Żandarmerią Wojskową.

Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo podczas podróży zależy również od nas samych, dlatego powinniśmy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z pociągów. Niebezpieczne jest również przyjmowanie poczęstunku, szczególnie alkoholu od nieznajomych. Gotówkę dobrze schować w kilku miejscach. Nie należy też ostentacyjnie obnosić się z drogim sprzętem, a portfel dobrze schować w głębszą kieszeń.

Rusza pociąg „Słoneczny” z Warszawy nad morze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE