Warszawa

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Rekordowo mało tragedii na warszawskich drogach w 2022 roku. To najniższy wynik w historii pomiarów

2023-01-02 18:09

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podsumowuje rok 2022 na stołecznych drogach. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zginęło na nich najmniej osób w historii dokładnych pomiarów. ZDM ma nadzieję, że z czasem będzie jeszcze bardziej bezpiecznie.

Na warszawskich drogach coraz bezpieczniej?

Jak się okazuje, w 2022 roku na stołecznych drogach zginęła rekordowo mała liczba osób - 30. Sytuacja jest coraz lepsza.

- Przede wszystkim to jest o pięć osób mniej niż w przedpandemicznym 2019 roku, który był poprzednim najlepszym w historii. Jeżeli weźmiemy dane historyczne, to szokująca była liczba w 1991 roku. Wtedy w wypadkach drogowych zginęło 314 osób. Teraz notujemy dziesięciokrotny spadek - mówi Jakub Dybalski z ZDM-u.

Polecany artykuł: ZDM skanuje ulice Warszawy. Testy nowoczesnej technologii mają jeden kluczowy cel

Kolejne zmiany

ZDM wprowadził i będzie wprowadzać kolejne zmiany, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

- Interweniujemy w miejscach niebezpiecznych drogowo. Dobry przykład to postawienie fotoradarów na moście Poniatowskiego. W latach 2016-20 przeprowadziliśmy audyt przejść dla pieszych, który jest podstawą do tego, żeby co roku minimum kilkadziesiąt zebr przechodziło zmiany, które powodują, że dochodzi tam do mniejszej liczby wypadków - dodaje Dybalski.

Wszystko po to, by liczbę śmiertelnych wypadków w Warszawie ograniczyć do zera.

Z którym politykiem dogadałbyś się przy wigilijnym stole? Możesz sie zaskoczyć!

Pytanie 1 z 11
Jaka jest Twoja ulubiona potrawa wigilijna?
Przygotowania do Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE