Uwaga na „hydraulika”! Oszuści stosują różne metody

2021-03-04 15:38 P.R
hydraulik
Autor: pixabay.com

Policjanci apelują o ostrożność przed oszustami, którzy wykorzystują różne metody by podstępem dostać się do mieszkań. W Konstancinie-Jeziornej przestępca podaje się za hydraulika, który sprawdza ciśnienie wody.

Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny stracił znaczną sumę pieniędzy w trakcie wizyty „hydraulika”. Do starszego, schorowanego mężczyzny zapukał mężczyzna w średnim wieku. Poinformował go, że jest hydraulikiem i prowadzi w bloku pomiary ciśnienia wody. Właściciela mieszkania poprowadził do łazienki, wręczył słuchawkę prysznicową i polecił obserwowanie wypływającej z niej wody. W tym czasie miał "dokonywać kontroli ciśnienia wody w przewodach znajdujących się w innych pomieszczeniach".Mężczyzna do łazienki już nie wrócił. Wyszedł z mieszkania wraz z oszczędnościami właściciela. Policjanci zwracają się z apelem szczególnie do seniorów o czujność i ostrożność. Ostrzegają, że sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Matura 2021. Szczecińscy maturzyści po próbnym egzaminie z matematyki