PKO BP

i

Autor: PKO BP

Uwaga, klienci PKO BP w niebezpieczeństwie. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"

2023-02-18 20:09

PKO BP ostrzega klientów przed najnowszym zagrożeniem ze strony oszustów. Największy polski bank wydał komunikat, w którym opisał, na co należy szczególnie uważać. Niestety, brak dostatecznej podejrzliwości może się bowiem skończyć utratą pieniędzy,

PKO BP ostrzega klientów

Ostrzegamy przed wiadomościami podszywającymi się pod bank z tematem „Miesięczne oświadczenie o opłaty IT". W polu adresu fałszywej wiadomości znajduje się opis PKO Bank Polski. Bank nie jest autorem tych wiadomości - przekazali przedstawiciele największego polskiego banku w najnowszym komunikacie.

Odbiorcy mogą znaleźć w wiadomości załącznik z podwójnym rozszerzeniem .pdf.exe. Uwaga, zawiera on złośliwe oprogramowanie. Jego pobranie może więc naprawdę źle się skończyć. 

Czytaj również: Masło nagle potaniało, nawet 3 złote za kostkę. Z czego wynika obniżka?

Jak nie stracić pieniędzy? PKO BP apeluje

Nie otwieraj załączników, nie klikaj w linki w tego rodzaju e-mailach. Jeśli klikniesz w link, możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem - ostrzegają przedstawiciele PKO BP.

Największy polski bank apeluje również, aby dokładnie czytać każdą otrzymaną wiadomość. Na jej fałszywość mogą bowiem wskazywać błędy językowe i składniowe, które nie pojawiłyby się w oficjalnej komunikacji PKO BP.

Oto jak wygląda e-mail od oszustów:

PKO BP fałszywy e-mail

i

Autor: PKO BP

Bank PKO BP - awaria

Na fałszywe maile należy zwracać uwagę również w kontekście awarii, z którymi co jakiś czas mierzą się wszystkie banki.

W ich trakcie zdarza się bowiem, że klienci napotykają na problem z prawidłowym wyświetlaniem strony internetowej banku. Mogą więc potencjalnie szukać informacji na ten temat w skrzynkach mailowych. Tam czekać może natomiast wiadomość od oszustów, która - potencjalnie - może okazać się bardziej interesująca dla odbiorców. Należy jednak pamiętać, że jest w pełni fałszywa i nie pochodzi od przedstawicieli PKO BP.

Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE