Dziś w całej Polsce ogólnopolska akcja SMOG

i

Autor: Policja.pl Dziś w całej Polsce ogólnopolska akcja "SMOG"

Uwaga kierowcy! Dziś w stolicy łatwiej dostać mandat. [Akcja "SMOG"]

2020-01-28 8:19

Policjanci ruszają z akcją "SMOG". Funkcjonariusze skontrolują samochody pod względem emisji szkodliwych substancji, ale będą też zwracać uwagę na inne przewinienia. Na ulicach pojawi się kilka tysięcy policjantów z całej Polski.

Akcja potrwa przez cały dzień, aż do godziny 22. Policjanci mają do dyspozycji specjalne urządzenia, które pomogą im skontrolować pojazdy. Jak mówią funkcjonariusze skontrolowany może zostać tak naprawdę każdy pojazd. Jeżeli normy emisji spalin zostaną przekroczone, kierowcy zostanie odebrany dowód rejestracyjny.

- Policjanci korzystają z analizatora spalin, a także dymomierza. Jeśli pomiary wykażą, że samochód generuje zbyt dużo szkodliwych substancji, kierowca musi się liczyć z tym, że zostanie mu zatrzymany dowód rejestracyjny i będzie zmuszony do usunięcia wszystkich usterek, które generują takie efekty - tłumaczą policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE