Mobilne legitymacje na UW

i

Autor: AGO Mobilne legitymacje na UW

UW wprowadza mobilne legitymacje. Zamiast dokumentu wystarczy telefon [AUDIO]

2020-02-18 16:40

Zamiast dokumentu - wystarczy telefon. Uniwersytet Warszawski wprowadza mobilne legitymacje studenckie, czyli legitymacje w wersji elektronicznej. Dokument będzie tak samo ważny, jak jego plastikowa wersja. Będzie potwierdzał status studenta i m.in. uprawniał do zniżek. Zmiany znacznie ułatwią życie studentów, ale nie rozwiążą ich wszystkich problemów. Wciąż będzie trzeba zbierać naklejki przedłużające ważność legitymacji.

Mobilna Legitymacja - jak używać?

Pod koniec grudnia Uniwersytet Warszawski podpisał umowę z Ministerstwem Cyfryzacji, ale dopiero od poniedziałku 17 lutego studenci mogą korzystać z mobilnych legitymacji. Wynika to z tego, że system uniwersytecki musiał połączyć się ze środowiskiem produkcyjnym mObywatel.

Zamówienie, przedłużenie ważności albo unieważnienie mLegitymacji studenckiej będzie możliwe za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS. Powstał w niej specjalny moduł mLegitymacja.Zgłoszenia będą sukcesywnie przekazywane do systemu mObywatel za pośrednictwem USOS. Po ich zrealizowaniu w aplikacji Mobilny USOS pojawi się powiadomienie o możliwości pobrania mLegitymacji dzięki otrzymanemu kodowi QR i aktywacyjnemu. Jedna mLegitymacja będzie mogła być zainstalowana wyłącznie na jednym telefonie.

Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi życie studentom, ale nie rozwiąże wszystkich problemów. Nie należy się spodziewać, że znikną kolejki do dziekanatu.

- Posiadanie mobilnej legitymacji studenckiej nie oznacza, że nie będziemy musieli chodzić już do dziekanatu po przedłużenie tradycyjnego odpowiednika i po otrzymanie odpowiedniej naklejki - tłumaczy Daiwa Maksimowicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Na początku mLegitymację będzie można pobrać jedynie na telefony z Androidem. Użytkownicy systemu IOS będą musieli trochę poczekać.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE